Αχιλλέας Τρ.-Ολυμπιακός Γ. 3-1

Σε υπόθεση… έξι λεπτών μετέτρεψε ο Βακουφάρης την επικράτηση του Αχιλλέα Τριανδρίας επί του Ολυμπιακού Γαλατάδων με σκορ 3-1.

Μετά από ένα άνευρο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι βρήκαν στο πρόσωπο του Βακουφάρη τον εκτελεστή. Στο 56’ έκανε το 1-0, στο 59’ το 2-0, ενώ στο 62’ ολοκλήρωσε από την άσπρη βούλα το προσωπικό του σόου για το 3-0. Το μόνο που κατάφερε ο Ολυμπιακός Γαλατάδων ήταν να μειώσει στο 70’ με τον Σαρτίνα σε 3-1.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ: Μπογδάνος, Κοσμίδης, Τούσιας, Χατζηδρόσος, Φάκας, Γρηγοριάδης (35’ Σκούτας), Λέκκος, Βακουφάρης (89’ Βοσνιάδης), Πέτκος (72’ Βογιατζής), Κασταβέλης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΑΛΑΤΑΔΩΝ: Καρακούτσης, Γρηγοριάδης, Σαββίδης, Τσελεπής, Καραμεταξάς, Στογιαννίδης, Παπαδόπουλος, Λυσίτσας, Χατζηπέτρου (46’ Σαρτίνας), Δημητριάδης.

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη