Μακεδονικός Φ.-Ολυμπος Λεπτ. 2-4

«Διπλό» παραμονής πήρε από τον Φούφα ο Ολυμπος Λεπτοκαρυάς, ο οποίος επικράτησε 4-2 του Μακεδονικού.

Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν περιθώρια για απώλειες και πήραν το προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 3’ με τον Μηχαλίτσιο. Όμως στο 18’ ο Κοτζαφίλιος ισοφάρισε για τον Φούφα σε 1-1. Πριν τελειώσει το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 42’ ο Μιχαλήτσιος και πάλι έδωσε το προβάδισμα στον Ολυμπο.

Στο 52’ ο Κεραμίδας ισοφάρισε σε 2-2, όμως με τρίτο προσωπικό τέρμα ο Μιχαλήτσιος στο 64’ έκανε το 2-3. Στο 90’ ο Μαυρομάτης «σφράγισε» τη νίκη της Λεπτοκαρυάς για το τελικό 2-4, που διατήρησε την ομάδα πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ: Σακαρίδης, Τσαγκαλίδης, Ιτσκος Θ. (60’ Στεφανίδης), Καραγεωργίου (73’ Ξυνάδας), Σιδηρόπουλος, Κοτζαφίλιος, Μούκας, Κεραμίδας (78’ Ιτσκος Γ.), Φωτίου, Ποιμενίδης, Σιμητός

ΟΛΥΜΠΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ: Χατζημηνάς, Αρβανίτης, Κεσελίδης, Χατζής, Μπακάλης (64’  Μακρής), Τιούτος, Μότσης, Σαμανίδης, Λύρας (75’ Πάσχος), Μυσστρίδης, Μιχαλήτσιος (87’ Μαυρομάτης)

Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague