Νάουσα - Νίκη Αγκαθιάς 4-0

Αν και είχε «καθαρίσει» το παιχνίδι με τη Νίκη Αγκαθιάς από το πρώτο ημίχρονο η Νάουσα δεν χάρηκε την επικράτησή της με 4-0, καθώς νίκησε και ο Βατανιακός.

Ετσι, οι «γαλάζιοι» έχασαν κάθε ελπίδα για τον τίτλο στον 3ο όμιλο και το ντέρμπι με τον πρωτοπόρο την Τετάρτη (11/5) θα έχει αδιάφορο χαρακτήρα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4’ με τον Ζούρκο, ενώ στο 24’ ο Χατζηβαλσάμης έκανε το 2-0. Πέντε λεπτά αργότερα ο Βλαχοδήμος πέτυχε και τρίτο γκολ για τη Νάουσα. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 65’ ο Παπαστεργίου.

ΝΑΟΥΣΑ: Παπαδόπουλος, Μάνδαλης, Περηφανόπουλος, Πετράκος, Πίτος (66’ Συμεωνίδης), Παπαστεργίου, Βλαχοδήμος, Πουρνάρας (64’ Σίγγας), Χατζηβαλσάμης, Ζούρκος (70’ Παπαλεξίου), Πασχάλης

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ: Κύρου, Τσαρτσάνης, Κουφοτσίλης (69’ Μαρούδας), Λαμπριανίδης, Ντάμτσιος, Σιδηρόπουλος 46’ Γκούγκλης), Ρύσσου, Βαλδήρ, Μελιόπουλος, Κουκούλης, Μπάκανος (69’ Ρογκούτης)

ΝΑΟΥΣΑ: Βασίλης Βαφειάδης

Κέρασε μπύρα τους φιλάθλους για το αντίο του ο Μάρκο Ρόις!
Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)
Πόλο: Εύκολα στον τελικό ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Τίτλος αφιερωμένος στον Ιβάν Σαββίδη