Βόμβα! Ιστορική ομάδα κατηγορείται για στημένο παιχνίδι!

Κεραυνός… εν αιθρία έπεσε η είδηση πως ιστορική ομάδα κατηγορείται για στημένο παιχνίδι πριν από μερικές εβδομάδες.

Σύμφωνα με τα όσα έχουν γίνει γνωστά, το πρωτάθλημα της Πορτογαλίας κινδυνεύει να… τιναχθεί στον αέρα, καθώς ανώνυμο τηλεφώνημα σε επίσημη αρχή της χώρας, υποστηρίζει πως το αποτέλεσμα του δεύτερου ημιχρόνου της Πόρτο με την Εστορίλ ήταν προσυνεννοημένο.

Το παιχνίδι είχε διεξαχθεί στις 21 Ιανουαρίου, όπου οι «Δράκοι» πήραν τη νίκη 3-1 με ανατροπή. Στο πρώτο ημίχρονο, η Εστορίλ είχε πάρει το προβάδισμα 1-0 ωστόσο το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με καθυστέρηση, για λόγους ασφαλείας των θεατών.

Μόλις ξεκίνησε το ματς, η Πόρτο πήρε τη νίκη 3-1, αλλά σύμφωνα με την καταγγελία, μερικές μέρες αργότερα, σε λογαριασμό της Εστορίλ μπήκαν 730 χιλιάδες ευρώ, με αποτέλεσμα να ξεκινήσουν έρευνες από τις αρμόδιες αρχές.

ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR: «Ο δρόμος είναι μακρύς, πάμε μαζί!»