Άνω Σύρος – Αήττητος Σπ. 1-3

Ο Αήττητος Σπάτων «καθάρισε» νωρίς το παιχνίδι, παίρνοντας τελικά τη νίκη με 3-1 από την Άνω Σύρο.

«Βροχή» έπεφταν τα γκολ στη Σύρο, στο πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα, με την νησιώτικη ομάδα να γνωρίζει τελικά την ήττα από τον Αήττητο Σπάτων με 3-1 στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Δ΄Εθνικής.

Ο Αντώνης Συριανός μόλις στο πρώτο λεπτό του αγώνα έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, στη συνέχεια όμως το παιχνίδι εξελίχθηκε για ένα ρόλο. Οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ του Τσαιβάκου στο 4ο και στο 5ο λεπτό του αγώνα έκαναν την ανατροπή να διευρύνουν ακόμα περισσότερο το δείκτη του σκορ στο 37΄με τον Παπαδά, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό 1-3.

ΑΝΩ ΣΥΡΟΣ: Συριανός Κ, Αρβανίτης, Καστάρας, Φρεντορέτζος, Δημητρακόπουλος, Καπίνος (46΄Μώτος), Κούρος, Σαγινέτος, Σπυράκης (70΄Φρέρης), Μανιουδάκης, Πρίντεζης (65΄Συριανός Αν.).

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠ.: Γαρόζης, Μπουτσάι, Μαρινάκης, Μηλιωνης, Τσαλδάρης, Κάππος, (55΄Πιζος), Χιώτης, Μπασινάς (80΄Φούντας), Τσιαβάκος, Παπαδάς, Γαλάνης (66΄Παπαδόπουλος).

Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Μάικ γύρισε σπίτι του…
Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Βεζένκοφ: «Είναι δύσκολα στο ΝΒΑ αλλά έκανα την σωστή επιλογή»
Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)