Μαρσέιγ - Μετς 6-3: Ξέσπασε με εξάρα και Μήτρογλου (video)

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε την αναμέτρηση με την Μετς η Μαρσέιγ, πανηγυρίζοντας τη νίκη 6-3 με τον Κώστα Μήτρογλου να βρίσκει δίχτυα.

Οι Μασσαλοί μπήκαν με το… πόδι στο γκάζι στην αναμέτρηση, μια και στο 6ο λεπτό, ο Σανσόν άνοιξε το σκορ και τρία λεπτά αργότερα, ο Τοβέν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Λίγο πριν το ημίχρονο, ο Ζερμέν έγραψε το 3-0 για τους γηπεδούχους.

Ανάλογη ήταν η συνέχεια και στο δεύτερο μέρος. Στο 50’ ο Ζερμέν με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το 4-0 και έξι λεπτά αργότερα, ο Τοβέν με το δεύτερο δικό του, έκανε το 5-0. Η Μετς μείωσε στο 74’ με τον Μολέ, αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Μήτρογλου από κοντά σημείωσε το 6-1. Πάντως, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να περιορίσουν για… λίγο τη διαφορά, καθώς στο 84’ ο Μολέ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 6-2 και στο 90’ ο Νιανέ διαμόρφωσε το τελικό 6-3.

Δείτε…

Η εξάρα της Μαρσέιγ στην Μετς

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι