Κολωνία - Ντόρτμουντ 2-3: Όργια… Μπατσουαγί στο ντεμπούτο του! (video)

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε την θητεία του στην Μπορούσια ο Μιτσί Μπατσουαγί οδηγώντας την Ντόρτμουντ στην εκτός έδρας νίκη 3-2 επί της Κολωνίας.

Ο Βέλγος επιθετικός έκανε την πρώτη του εμφάνιση με την φανέλα των «μελισσών» και με δύο τέρματα επανάφερε τους Βεστφαλούς, προσωρινά, στη δεύτερη θέση της Bundesliga.

Το πρώτο… χτύπημα του διεθνή φορ ήρθε στο 35ο λεπτό, όταν με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. η… απάντηση ήρθε στο 60’ για την Κολωνία με τον Τσόλερ, αλλά δύο λεπτά αργότερα, ο Μιτσί Μπατσουαγί έδωσε και πάλι προβάδισμα στην Ντόρτμουντ.

Η Κολωνία αντέδρασε και στο 70’ κατάφερε να ισοφαρίσει για δεύτερη φορά με τον Μέρε, αλλά στο 84’ ο Σίρλε με ωραίο σουτ, σε αντεπίθεση, έγραψε το τελικό 3-2 για την Μπορούσια.

Κολωνία: Χορν, Σόρενσεν, Μερέ, Χάιντζ, Γιόγιτς, Χέγκερ (87’ Πισάρο), Κλέμενς (46’ Τζόλερ), Έκτορ, Τερόντε, Οζκάν, Γκιράσι (63’ Κόρδοβα).

Ντόρτμουντ: Μπίρκι, Πίστσεκ, Παπασταθόπουλος, Τοπράκ, Τόλιαν, Καγκάβα, Σίρλε (88’ Ακανζί), Βάιγκλ, Νταούντ (63’ Γκερέιρο), Πούλισιτς (72’ Σάντσο), Μπατσουαγί.

Η νίκη της Ντόρτμουντ με την Κολωνία

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50