Γ’ Εθνική: Βήμα τίτλου για την ΑΕ Λευκίμμης - Οι βαθμολογίες ανα όμιλο
SHARE

Γ’ Εθνική: Βήμα τίτλου για την ΑΕ Λευκίμμης - Οι βαθμολογίες ανα όμιλο

Ευρεία νίκη για την ΑΕ Λευκίμμης που την φέρνει πέντε βαθμούς από την κορυφή του 3ου ομίλου.

Η ΑΕ Λευκίμμης συνέτριψε 4-0 εκτός έδρας τον Σκουφά Κομποτίου, στην αναμέτρηση με την οποία «έπεσε η αυλαία» της 16ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής. Υπενθυμίζεται ότι αυτό το παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο να διεξαχθεί χθες, αλλά αναβλήθηκε, λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου από την βροχή.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Γ΄ Εθνικής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

ΑΕ Διδυμοτείχου-Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 0-0

Μ. Αλέξανδρος Καρπερής-Νέστος Χρυσούπολης 0-0

Καβάλα-Απόλλων Παραλιμνίου 1-0

Ορφέας Ξάνθης-Αετός Ορφανού 2-4

Ελπίς Σκουτάρεως-Άρης Αβάτου 2-1

Δόξα Προσκυνητών-Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 2-1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Απόλλων Παραλιμνίου 27

Ελπίς Σκουτάρεως 27

Καβάλα 24

Αετός Ορφανού 24

Νέστος Χρυσούπολης 21

Άρης Αβάτου 18

Ορφέας Ξάνθης 15

Δόξα Προσκυνητών 14

ΑΕ Διδυμοτείχου 14

Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 14

Μ. Αλέξανδρος Καρπερής 9

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 7

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ (20η αγωνιστική)

ΑΕ Καρίτσας-Άρης Παλαιοχωρίου 2-1

ΑΟ Καρδίας-Μακεδονικός 1-1

Εδεσσαϊκός-Αγροτικός Αστέρας 1-0

Κιλκισιακός-Νάουσα 3-1

Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 1-1

Λαγκαδάς-Αλμωπός Αριδαίας 1-2

ΑΕΠ Ηρακλής-Πιερικός 5-0

Ρεπό: Καμπανιακός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)

ΑΕΠ Ηρακλής 43

Άρης Παλαιοχωρίου 41

Αλμωπός Αριδαίας 32

Μακεδονικός 30 -18αγ.

Εδεσσαϊκός 28

Αγροτικός Αστέρας 28

Νάουσα 26 -18αγ.

Πιερικός 26

Λαγκαδάς 24

ΑΟ Καρδίας 24 -18αγ.

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 23

ΑΕ Καρίτσας 19

Φίλιππος Αλεξάνδρειας 17

Κιλκισιακός 16 -18αγ.

Καμπανιακός 7 -18αγ.

 

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Ερμής Αμυνταίου-Θεσπρωτός 1-1

Νέος Αμφίλοχος-Τηλυκράτης 1-0

Πανλευκάδιος-ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-0

Εθνικός Φιλιππιάδας-Καστοριά 4-0

Αστέρας Παραποτάμου-Μακεδονικός Φούφα 0-3

Σκουφάς Κομποτίου-ΑΕ Λευκίμμης 0-4

Ρεπό: Δόξα Κρανούλας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 15 αγώνες)

Τηλυκράτης 32

Μακεδονικός Φούφα 30

Ερμής Αμυνταίου 28

ΑΕ Λευκίμμης 27

Νέος Αμφίλοχος 25

Θεσπρωτός 24

ΑΕΠ Καραγιαννίων 19

Δόξα Κρανούλας 18 -14αγ.

Εθνικός Φιλιππιάδας 16 -14αγ.

Σκουφάς Κομποτίου 13

Πανλευκάδιος 11

Καστοριά 9 -14αγ.

Αστέρας Παραποτάμου 9

 

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Θήβα-Οπούντιος Μαρτίνου 3-0

Αλμυρός-Βελούχι 5-1

Αχιλλέας Φαρσάλων-Νίκη Βόλου 0-2

ΑΟ Σελλάνων-Βόλος 0-1

Ολυμπιακός Βόλου-Αστέρας Ιτέας 0-0

Ρήγας Φεραίος-Αμβρυσσέας 2-1

Ρεπό: Διγενής Νεοχωρίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 15 αγώνες)

Βόλος 42

Νίκη Βόλου 30

Αλμυρός 28 -14αγ.

Θήβα 25

Αστέρας Ιτέας 25

Αμβρυσσέας 23

Ολυμπιακός Βόλου 21

ΑΟ Σελλάνων 20

Ρήγας Φεραίος 16

Διγενής Νεοχωρίου 12 -14αγ.

Οπούντιος Μαρτίνου 11

Αχιλλέας Φαρσάλων 10

Βελούχι 6 -14αγ.

 

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

Λεωνίδιο-Παλληξουριακός 1-1

Αχαϊκή-Ζάκυνθος 3-1

ΑΟ Πύλου-Διαγόρας Βραχνέικων 0-2

Αστέρας Βλαχιώτη-ΠΑΟ Βάρδας 4-0

Αστέρας Αμαλιάδας-Παναρκαδικός 2-2

Καλαμάτα-Πανηλειακός 0-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Αστέρας Βλαχιώτη 31

Αστέρας Αμαλιάδας 27

Πανηλειακός 23

Καλαμάτα 23

Παναρκαδικός 20

Διαγόρας Βραχνέικων 18

ΠΑΟ Βάρδας 17

ΑΟ Πύλου 16

Αχαϊκή 16

Ζάκυνθος 15

Παλληξουριακός 8

Λεωνίδιο 1

 

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

Προοδευτική-Διαγόρας Ρόδου 0-0

Εθνικός Πειραιώς-Ιωνικός 1-0

Ένωση Ασπροπύργου-Ζευγολατιό 2-0

Κερατσίνι-Λουτράκι 1-0

Ρόδος-Ιάλυσος 1-0

Ρεπό: Πέλοπας Κιάτου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)

Εθνικός Πειραιώς 26

Προοδευτική 25

Ρόδος 21

Ιάλυσος 20

Διαγόρας Ρόδου 19 -11αγ.

Κερατσίνι 19

Λουτράκι 15

Ιωνικός 14

Ένωση Ασπροπύργου 13

Πέλοπας Κιάτου 6 -11αγ.

Ζευγολατιό 0

 

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

Πανθηραϊκός-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 1-0

Ταμυναϊκός-Ερμής Κιβερίου 1-2

Αιολικός-Χαλκίδα 2-1

Τρίγλια Ραφήνας-Ερμιονίδα 0-0

Αήττητος Σπάτων-Θύελλα Ραφήνας 1-1

Ρεπό: Παναργειακός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)

Αήττητος Σπάτων 27

Παναργειακός 20 -11αγ.

Χαλκίδα 18

Αιολικός 16

Ερμιονίδα 15

Πανθηραϊκός 15

Ερμής Κιβερίου 14

Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 14

Τρίγλια Ραφήνας 14

Θύελλα Ραφήνας 13 -11αγ.

Ταμυναϊκός 8

 

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

Ηρόδοτος-Ηλυσιακός 2-0

Άγιος Ιερόθεος-Ιεράπετρα 2-1

ΑΟ Παλαιοχώρας-ΑΕ Μυλοποτάμου 1-0

Αιγάλεω-Ατσαλένιος 3-1

Κηφισιά-Φωστήρας 2-1

Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)

Αιγάλεω 25

Ηρόδοτος 25

Ατσαλένιος 17

Ιεράπετρα 17

Ηλυσιακός 17 -11αγ.

ΑΟ Παλαιοχώρας 16

Άγιος Ιερόθεος 14

Κηφισιά 11

Φωστήρας 10

Ερμής Ζωνιανών 10 -11αγ.

ΑΕ Μυλοποτάμου 8

* Ο Ερμής Ζωνιανών έχει -3 βαθμούς.

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

8ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας: Μοναδική δρομική εμπειρία για χιλιάδες κόσμου με τον ΟΠΑΠ
8ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας: Μοναδική δρομική εμπειρία για χιλιάδες κόσμου με τον ΟΠΑΠ
Οριστικό: Παρασκευή (22/3) η απόφαση για το Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός!
Οριστικό: Παρασκευή (22/3) η απόφαση για το Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός!
Η «Πράσινη Ώρα» με τους Γιαννούλη, Μπαρούνη
Η «Πράσινη Ώρα» με τους Γιαννούλη, Μπαρούνη
Αναστασιάδης στον ΟΠΑΠ: «Με βοήθησε ο Θεός. Κάτι καλό θα έχει στο μυαλό Του» (video)
Αναστασιάδης στον ΟΠΑΠ: «Με βοήθησε ο Θεός. Κάτι καλό θα έχει στο μυαλό Του» (video)

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies