Μόνη δεύτερη η «δαιμονισμένη» Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! (photos+video)

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που νίκησε 3-0 τη Στόουκ στο «Ολντ Τράφορντ».

H Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε της Στόουκ με 3-0 και έμεινε μόνη στη δεύτερη θέση, μειώνοντας από την πρωτοπόρο συμπολίτισσα Σίτι στους 12 βαθμούς. Μετά το 1-0, πάντως, που είχε σκόρερ τον Αντόνιο Βαλένσια στο 9ο λεπτό, οι «πότερς» πίεσαν τους γηπεδούχους και έχασαν καλές ευκαιρίες, με τον Άιρλαντ να στέλνει την μπάλα άουτ από εξαιρετική θέση στο 17΄ και το 21΄, την προβολή του Τσούπο-Μοτίνγκ να σταματά στο σώμα του Τζόουνς στο 25΄ και τον Ντε Χέα να κάνει μεγάλη απόκρουση στο 45΄ σε σουτ του Σακίρι, ενώ ο Άντονι Μαρσιάλ είχε γράψει το 2-0 στο 38ο λεπτό. Τελικά, το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Λουκάκου σκοράροντας το 3-0 στο 72’.