Τριταιϊκός-Διαγόρας Βρ. 2-2

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογική σημασία, Τριταιϊκός και Διαγόρας Βραχνέικων μοιράστηκαν γκολ και εντυπώσεις, καθώς αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2.

Οι δύο ομάδες της Αχαΐας άνοιξαν την αυλαία της 33ης αγωνιστικής το Σάββατο, προσφέροντας καλό θέαμα. Ο Διαγόρας Βραχνέικων μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ με γκολ του Μικελάτου από τα… αποδυτήρια, στο πρώτο λεπτό. Στο 40’ ο Κότσα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0-2. Όμως η απάντηση του Τριταιϊκού ήταν άμεση και στο 41’ ο Μελετίδης μείωσε σε 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης στο 64’ για το τελικό 2-2.

ΤΡΙΤΑΪΙΚΟΣ: Τσάκωνας, Νικολόπουλος, Παναγόπουλος, Βλαχάκης, Κορρές, Καλλιβωκάς (54’ Λιόσης), Μπουρλάκης (90’ Τσοχαντάρης), Βουρλούμης, Μιχαηλίδης (67’ Μπαζάρογλου), Γραμματικόπουλος, Μελετίδης

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ: Θωμάς, Ντινόπουλος, Γάτσος, Αθανασίου, Μπίζος, Αρβανίτης, Κότσα (62’ Δασουράς), Παρίσης (70’ Ζέλιος), Σαραμαγκάς, Μικελάτος (82’ Αλεξανδρόπουλος), Κωστής

Γκραντ: “Ένα ματς όλη η σεζόν”
Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ