ΠΑΟΚ-Τρίκαλα 2-1: Πρόκριση με σφραγίδα Πρίγιοβιτς

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε των Τρικάλων με 2-1 και «καθάρισε» εύκολα με την υπόθεση πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας σε ένα ματς που πήρε… άγρια ομορφιά στο τελευταίο τέταρτο.

Ο ΠΑΟΚ «ζευγάρωσε» τις νίκες του επί των Τρικάλων και προκρίθηκε πανηγυρικά στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο «Δικέφαλος» του βορρά, ο οποίος είχε ουσιαστικά εξασφαλίσει την πρόκρισή του στους προημιτελικούς της διοργάνωσης από το πρώτο παιχνίδι, όταν είχε επικρατήσει 5-1 στη θεσσαλική πόλη, νίκησε και σήμερα 2-1 τον ΑΟΤ στην Τούμπα, στον αγώνα ρεβάνς για τη φάση των «16» της διοργάνωσης. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με τον Πρίγιοβιτς στο 78΄, τα Τρίκαλα ισοφάρισαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μιλοσάβλιεφ, ενώ οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με το πέναλτι του Πρίγιοβιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Σιαμπάνης, Πούγγουρας, Δεληγιαννίδης, Μαλεζάς, Κρέσπο (59΄ Μυστακίδης), Τσίμιροτ (81΄ Πέλκας), Σάκχοφ, Λημνιός, Μακ (70΄ Κουλούρης), Μπίσεσβαρ, Πρίγιοβιτς.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Σωτήρης Αντωνίου): Αποστολίδης, Πάνος, Χιντζίδης, Λεάντρο (74΄ Βέρτζος), Κοτσώνης, Τσιάρας, Ανδρεόπουλος, Ντίνας, Γροντής, Τόμιτς (61΄ Μιλοσάβλιεφ), Ζγκούρι (74΄ Ντακόλ).

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»