«Έκλεψε» βαθμό η Μπόρνμουθ από την Μπράιτον

Τέσσερα γκολ αλλά κανένας νικητής στην πρώτη αναμέτρηση για το 2018 στην Premier League.

Με τέρμα του Ουίλσον, περίπου 11 λεπτά πριν το φινάλε, η Μπόρνμουθ πανηγύρισε τον πρώτο της βαθμό για το 2018. Στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 22ης αγωνιστικής στην Premier League και παράλληλα έκανε... ποδαρικό για την Αγγλία στη νέα χρονιά, η Μπόρνμουθ αναδείχθηκε έμεινε 2-2 εκτός έδρας με την Μπράιτον και φαίνεται να ξεφεύγει οριστικά από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 5ο λεπτό με τον Νοκαερτ, για να ισοφαρίσει η Μπόρνμουθ στο 33` με τον Κουκ. Ο Μάρεϊ με την έναρξη του β` ημιχρόνου (48`) έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Μπράιτον, όμως ο Ουίλσον στο 79` διαμόρφωσε το τελικό 2-2.