Αποκλεισμός-σοκ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! (video)

Η Μπρίστολ Σίτι νίκησε τη Γιουνάιτεντ με 2-1 στις καθυστερήσεις και την απέκλεισε από τη συνέχεια του αγγλικού Λιγκ Καπ.

Σοκ στο 92' για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από την Μπρίστολ κι έμεινε εκτός ημιτελικών του League Cup. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 51' με τον Μπράιαν, αλλά επτά λεπτά αργότερα ο Ιμπραΐμοβιτς ισοφάρισε. Ενώ όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα πήγαινε στην παράταση, ο Σμιθ στο 90+2' έδωσε τη νίκη στην ομάδα του και την πρόκριση στους "4" του θεσμού.

Αν η ομάδα του Μουρίνιο είδε τη μία όψη του νομίσματος, η Τσέλσι είδε την άλλη. Οι "μπλε" επικράτησαν με 2-1 της Μπόρνμουθ και πήραν το εισιτήριο για τα ημιτελικά στην... παράταση! Η ομάδα του Κόντε προηγήθηκε στο 13' με τον Γουίλιαν, αλλά δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στο 90'. Η αντίδραση της Τσέλσι ήταν, όμως, άμεση κι ένα λεπτό αργότερα ο Μοράτα λύτρωσε την ομάδα του και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.