«Πέταξε» ένα ημίχρονο η Γιουβέντους αλλά μετά… τους πήρε και τους σήκωσε! (video)

Η Γιουβέντους νίκησε την Κροτόνε με 3-0 και διατήρησε την επαφή της με την κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος

Έστω κι αν πέταξε ένα ημίχρονο (και αρκετές ευκαιρίες) στα... σκουπίδια, η Γιουβέντους νίκησε τελικά άνετα την Κροτόνε με 3-0 στο Τορίνο και διατήρησε την επαφή της με την κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος. Η κεφαλιά του Μάριο Μάντζουκιτς στο 52΄ έλυσε το... γόρδιο δεσμό για την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Champions League, για να ακολουθήσουν τα γκολ του Ντε Σίλιο στο 60΄ (λίγο αφότου είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή) και Μπενάτια στο 71΄.

Ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι παρέταξε τους Μπουφόν, Μπαρτζάλι, Μπενάτια, Χέβεντες (69΄ Πιάνιτς), Λιχτστάινερ (57΄ Ντε Σίλιο), Μαρκίζιο (77΄ Στουράρο), Ματουιντί, Αλεξ Σάντρο, Ντάγκλας Κόστα, Ντιμπάλα, Μάντζουκιτς

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 14ης αγωνιστικής της Serie A:

Μπολόνια-Σαμπντόρια 3-0
(3΄ Βέρντι, 23΄ Εμπαγιέ, 73΄ Οκουόνκουο)

Κιέβο-ΣΠΑΛ 2-1
(66΄, 82΄ Ινγκλέζε - 17΄αυτ. Σέζαρ)

Σασουόλο-Βερόνα 0-2
(22΄ Τζουκουλίνι, 31΄ Βέρντε)

Κάλιαρι-Ίντερ 1-3
(71΄ Παβολέτι - 29΄, 83΄ Ικάρντι, 55΄ Μπρόζοβιτς)

Γιουβέντους-Κροτόνε 3-0
(52΄ Μάντζουκιτς, 60΄ Ντε Σίλιο, 71΄ Μπενάτια)

Μπενεβέντο 0 -13αγ.

Ο «τελικός της χρονιάς» στην Μπολόνια για τον Παναθηναϊκό AKTOR - Η ώρα και το κανάλι
Σεπόλια: Ένοχος για βιασμό, αθώος για εμπορία ο Ηλίας Μίχος - Αθώα για μαστροπεία η μητέρα
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια