«Χαστούκι» στη Γιουβέντους από Σαμπντόρια (vid)

Δεύτερη ήττα για τη Γιουβέντους στο ιταλικό πρωτάθλημα, 3-2 νίκησε η Σαμπντόρια.

Την δεύτερη ήττα της στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα γνώρισε σήμερα η Γιουβέντους. Η -κάτοχος του τίτλου- «βέκια σινιόρα» ηττήθηκε 3-2 από τη Σαμπντόρια στη Γένοβα και έμεινε στο -4 από την πρωτοπόρο Νάπολι. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι -αντίπαλοι του Ολυμπιακού στο Champions League- «μπιανκονέρι» βρέθηκαν να χάνουν 3-0 στην διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 13ης αγωνιστικής στη Serie A:
Ρόμα-Λάτσιο 2-1
(49΄ πεν. Περότι, 53΄ Νάινγκολαν - 72΄ πεν. Ιμόμπιλε)
Νάπολι-Μίλαν 2-1
(33΄ Ινσίνιε, 72΄ Ζιελίνσκι - 90+2΄ Ρομανιόλι)
Κροτόνε-Τζένοα 0-1
(11΄ Ριγκόνι)
Μπενεβέντο-Σασουόλο 1-2
(65΄ Αρμεντέρος - 57΄ Μάτρι, 90+4΄ Πελούζο)
Σαμπντόρια-Γιουβέντους 3-2
(52΄ Ζαπάτα, 71΄ Τορέιρα, 79΄ Φεράρι - 90+1΄ πεν. Ιγκουαΐν, 90+4΄ Ντιμπάλα)

Μπενεβέντο 0

Πασκουάλ: «Η δουλειά του προπονητή είναι να αξιοποιήσει στο έπακρο τους παίκτες του»
Το «3ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού και Σύγχρονου Χορού» αποτελεί ευκαιρία για διεθνή καριέρα
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Ποδοσφαιριστής σώθηκε από επεισόδια στο γήπεδο με σημαιάκι του κόρνερ (video)