Σιγά μην το ΄χανε η Λάτσιο στο «σπίτι» της! (video)

Με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Λάτσιο επιβλήθηκε της Γιουβέντους με 3-2 στον απίστευτο τελικό του Σούπερ Καπ.

Η Λάτσιο κατέκτησε για 4η φορά στην ιστορία της το Σούπερ Καπ στην Ιταλία, επικρατώντας με τα χίλια ζόρια της Γιουβέντους με 3-2. Οι Ρωμαίοι λίγο έλειψαν να χάσουν την κούπα μέσα από τα χέρια τους, αλλά στο τέλος που πανηγύρισαν στο «Ολίμπικο».

Με τα δύο γκολ προς το τέλος του Ντιμπαλά (85', 91') η Κυρία ισοφάρισε αυτά του Ιμπόμπιλε (32', 54'), αλλά ο Μούρτζια στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε το Super Cup στην Λάτσιο.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (Αλέγκρι): Μπουφόν, Μπαρτζάλι, Μπενατιά (56' Ντε Σίλιο), Κιελίνι, Άλεξ Σάντρο, Κεντίρα, Πιάνιτς, Κουαδράδο (57' Ντόουγκλας Κόστα), Μάντζουκιτς (72' Μπερναρντέσκι), Ντιμπάλα, Ιγκουαΐν.

ΛΑΤΣΙΟ (Σ. Ιντζάγκι): Στρακόσα, Γουάλας, Ντε Βράι, Ράντου, Μπάστα (74' Μάρουσιτς), Λούλιτς (75' Λουκακού), Παρόλο, Λούκας Λέιβα, Αλμπέρτο, Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Ιμόμπιλε.

All Goals & highlights HD - J.......... 2-3 L... από livefootball10

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ