Στις καθυστερήσεις «ξέρανε» την Πορτογαλία το Μεξικό

Στο 92' ο Μορένο διαμόρφωσε το τελικό 2-2 ανάμεσα στην Πορτογαλία και το Μεξικό

Πορτογαλία και Μεξικό αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 στην πρώτη τους αναμέτρηση στο Confederations Cup της Ρωσίας. Οι Πρωταθλητές Ευρώπης αν και μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο δεν κατάφεραν να το εξαργυρώσουν στο πρώτο ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε στο 35' ο Κουαρέσμα μετά από απίστευτη πάσα του Ρονάλντο, ενώ δεκαπέντε λεπτά νωρίτερα ακυρώθηκε γκολ του Πέπε με χρήση βίντεο λόγω οφσάιντ. Τρία λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο Τσιτσαρίτο Ερνάντεζ με κεφαλιά ισοφάρισε.

Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος φάνηκε ότι θα πάρει τη νίκη, όταν στο 86΄ ο Σέντρικ Σοάρες της έδωσε εκ νέου το προβάδισμα, αλλά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Έκτορ Μορένο νίκησε στον αέρα τον Ζοσέ Φόντε, σε εκτέλεση κόρνερ, κι έδωσε το βαθμό στους «τρικολόρες».

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (Φερνάντο Σάντος): Ρουί Πατρίσιο, Πέπε, Ράφαελ Γκερέιρο, Φόντε, Ρονάλντο, Μουτίνιο (58΄ Αντριέν Σίλβα), Γουίλιαμ, Αντρέ Γκόμες, Νάνι (58΄ Ζέλσον), Κουαρέσμα (82΄ Αντρέ Σίλβα), Σέντρικ.

ΜΕΞΙΚΟ (Χουάν Κάρλος Οσόριο): Οτσόα, Σαλσέδο (67΄ Αραούχο), Ρέγες, Τζόναθαν Ντος Σάντος, Λαγιούν, Χιμένες (79΄ Περάλτα), Βέλα (57΄ Τζιοβάνι Ντος Σάντος), Τσιτσαρίτο, Μορένο, Ερέρα, Γκουαρδάδο.

Ένοπλοι εισέβαλαν στα γυρίσματα του βίντεο κλιπ του ράπερ Booba – Δύο τραυματίες
Βασιλαντωνάκη: «Άδικο για μας να μην έχουμε τηλεοπτική κάλυψη»
Σαμοθράκη: Παρατείνεται η δρομολόγηση του Andros Jet – Τι θα γίνει από Δευτέρα
Ματβέεβ: «Δύσκολα ανατρέπεται το σκορ»

Μία στα 50 εκατομμύρια: Γέννησε δίδυμα με διαφορά... 11 εβδομάδων

Όλγα Φαρμάκη: Το καυτό φιλί με τον σύντροφό της και το τρυφερό μήνυμα (photos)

Τερηδόνα: 7 τροφές για λιγότερα σφραγίσματα (εικόνες)

Katie Holmes-Jamie Foxx: H αιτία χωρισμού δεν είναι αυτή που πιστεύεις

Πόπη Τσαπανίδου: Οι φωτογραφίες από τις διακοπές της που ενθουσίασαν τους followers της (pics)

Ρονάλντο: «Κοστίζουν 100 εκατ. ευρώ και δεν έχουν κάνει τίποτα» (video)

Όταν ο Tarantino εμφανίζεται στις ταινίες του

Ζώδια σήμερα 22/08: Η υπομονή, η επιμονή και η αντοχή είναι το τρίπτυχο της επιτυχίας!

Σοκαριστικό! Τεράστιος πύθωνας φτύνει ολόκληρο σκύλο! (video)

Αν μάθετε τι συμβολίζουν τα βραχιολάκια στο πόδι ίσως σκεφτείτε ξανά αν το ξαναφορέσετε...