Confederations Cup: Η Ρωσία «έφαγε» τη Νέα Ζηλανδία! (videos)

H Ρωσία επικράτησε της Νέας Ζηλανδίας με 2-0 στη πρεμιέρα του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών.

Με το δεξί ξεκίνησε το Σάββατο (17/6) στο 10ο Confederations Cup η διοργανώτρια Ρωσία που επιβλήθηκε της Νέας Ζηλανδίας με 2-0 στην Αγία Πετρούπολη. Το σκορ για την "αρκούδα" άνοιξε στο 31’ με αυτογκόλ του Μπόξαλ ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 69’ με το τέρμα του Σμολόφ.

Ο αρχηγός του ΠΑΣ Γιάννινα, Θέμης Τζημόπουλος δεν πήρε χρόνο συμμετοχής στην πρεμιέρα του Confederations Cup, καθώς ήταν στο πάγκο της Νέας Ζηλανδίας.

ΡΩΣΙΑ: Ακινφέεβ, Σαμέντοβ, Κουντριασόβ, Βάσιν, Τζικίγια, Ζιρκόβ, Γκλουσακόβ, Ερόχιν (77' Ταράσοβ), Γκολοβίν, Πόλοζ (64' Μπουχάροβ), Σμόλοβ (90' Μιραντσούκ).

ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ: Μαρινόβιτς, Κόλβεϊ (83' Πάτερσον), Σμιθ, Ντουράντε, Μπόξολ, Γουίνι, ΜακΓκλίντσεϊ, Τόμας, Μπαρμπαρούσης (61' Τουιλόμα), Ρόχας (71' Σμέλτς), Γουντ.

[Full Match Highlight] Russia 2 - 0 New Zealand... από latesthighlights4u
Michael Boxall Own Goal ~ Russia vs New Zealand... από Goalsport
Confederations Cup, Group A: Russia - New Zealand από Sports_HD

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη