Νταμπλ για Παρτιζάν (video)

Το γκολ του Μιλένκοβιτς στο 42’ ήταν αρκετό για την Παρτιζάν για να της χαρίσει τη νίκη επί του Ερυθρού Αστέρα και το Κύπελλο Σερβίας, μετά το φετινό πρωτάθλημα!

Η Παρτιζάν Βελιγραδιου αναδείχθηκε κυπελλούχος Σερβίας για 2η συνεχή χρονιά, αφού επικράτησε στον τελικό του Ερυθρού Αστέρα με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Νίκολα Μιλένκοβιτς στο 42΄. Αυτός ήταν ο 9ος τίτλος κυπέλλου για την Παρτιζάν από την περίοδο 1991-92. Πριν τον αγώνα είχαμε επεισόδια στις εξέδρες μεταξύ οπαδών του Ερυθρού Αστέρα και αστυνομικών δυνάμεων.

Οι «ερυθρόλευκοι» πάντως έχουν παράπονα από τον διαιτητή Μάζιτς, καθώς υποστηρίζουν πως στο 4ο λεπτό δεν καταλόγισε πέναλτι, σε τράβηγμα του Μιλένκοβιτς πάνω στον Μποάτσι.