Ο Ιγκουαΐν έσωσε την παρτίδα στις καθυστερήσεις!

Ο Αργεντινός στέρησε από την Τορίνο το μεγάλο διπλό στο 92’

Η Γιουβέντους μπορεί να μην ανησυχεί για την υπόθεση τίτλο, ωστόσο το ντέρμπι με την Τορίνο έχει πάντα ξεχωριστή σημασία.

Tο ημίχρονο τελείωσε στο 0-0, όμως η επανάληψη τα είχε όλα! Στο 52΄ ο Λάλιτς με φοβερή απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για την Τορίνο και έβαλε φωτιά στο ματς. Ωστόσο η αποβολή του Ακούα στο 57΄ με δεύτερη κίτρινη άλλαξε τις ισορροπίες.

Η Γιουβέντους πίεσε και τελικά κατάφερε στις καθυστερήσεις με ωραίο σουτ του Ιγκουαΐν έξω από την περιοχή να ισοφαρίζει σε 1-1!

Juventus-Torino 1-1

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ