Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Με τον Αραούχο να σκοράρει δύο φορές στο ντεμπούτο του, η ΑΕΚ διέλυσε 6-0 τον Λεβαδειακό στο ΟΑΚΑ και προκρίθηκε στους προημιτελικούς του κυπέλλου όπου θα αντιμετωπίσει τον Πλατανιά.

Λίγο νωρίτερα Ατρόμητος, Παναθηναϊκός και Πλατανιάς τσέκαραν το εισιτήριο για τους «8».

Δείτε το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας


1ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ-ΑΕΛ    2-0
Πανελευσινιακός-ΑΟ Τρίκαλα    0-5

2η Αγωνιστική
ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ    0-0
ΑΕΛ-Πανελευσινιακός    2-1

3η Αγωνιστική
ΑΟ Τρίκαλα-ΑΕΛ    1-0
Πανελευσινιακός-ΠΑΟΚ    0-7

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ.  ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΠΑΟΚ    3    7    9-0
2 ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ    3    7    6-0
3 ΑΕΛ    3    3    2-4
4 Πανελευσινιακός    3    0    1-14

2ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
Ολυμπιακός-Πλατανιάς    3-0
ΑΕ Σπάρτη-ΑΟ Χανιά    4-0

2η Αγωνιστική
ΑΟ Χανιά-Ολυμπιακός    0-4
Πλατανιάς-ΑΕ Σπάρτη    1-0

3η Αγωνιστική
ΑΟ Χανιά-Πλατανιάς    1-2
ΑΕ Σπάρτη-Ολυμπιακός    0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ.  ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ    3    9    8-0
2 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ    3    6    3-4
3 ΑΕ Σπάρτη    3    3    4-2
4 ΑΟ Χανιά    3    0    1-10

3ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ    1-0
Παναθηναϊκός-Ηρακλής    0-0

2η Αγωνιστική
ΟΦΗ-Παναθηναϊκός    2-1
Ηρακλής-Απόλλων Σμύρνης    3-0

3η Αγωνιστική
ΟΦΗ-Ηρακλής    2-1
Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός    3-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΟΦΗ    3    6    4-3
2 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ    3    4    5-5
3 Ηρακλής    3    4    4-2
4 Απόλλων Σμύρνης    3    3    4-7

4ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
ΑΕΛ Καλλονής-Αγροτικός Αστέρας    1-2
ΠΑΣ Γιάννινα-Ξάνθη    1-0

2η Αγωνιστική
Αγροτικός Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα    0-1
Ξάνθη-ΑΕΛ Καλλονής    3-1

3η Αγωνιστική
Αγροτικός Αστέρας-Ξάνθη    1-1
ΑΕΛ Καλλονής-ΠΑΣ Γιάννινα    1-3
    
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ    3    9    5-1
2 ΞΑΝΘΗ    3    4    4-3
3 Αγροτικός Αστέρας    3    4    3-3
4 ΑΕΛ Καλλονής    3    0    3-8

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Αγxωτική νίκη για την Σάλκε που… βλέπει αστέρια! (video)
Αγxωτική νίκη για την Σάλκε που… βλέπει αστέρια! (video)
Τυφλή εμπιστοσύνη!
Τυφλή εμπιστοσύνη!
Άνετα στους «8» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (video)
Άνετα στους «8» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (video)
Η βαθμολογία της Super League
Η βαθμολογία της Super League
Καιρός: Ποιοι δρόμοι είναι κλειστοί
Καιρός: Ποιοι δρόμοι είναι κλειστοί
Καθαρά Δευτέρα - Οι μετεωρολόγοι προειδοποιούν για τον καιρό: Προσοχή!
Καθαρά Δευτέρα - Οι μετεωρολόγοι προειδοποιούν για τον καιρό: Προσοχή!
Ίμια: Επικίνδυνο παιχνίδι στο Αιγαίο - Οι εννέα φωτογραφίες του «Γαύδος» που «καίνε» τους Τούρκους
Ίμια: Επικίνδυνο παιχνίδι στο Αιγαίο - Οι εννέα φωτογραφίες του «Γαύδος» που «καίνε» τους Τούρκους
Προκλητική απάντηση του τουρκικού ΥΠΕΞ: Λογικευτείτε κ. Κοτζιά, ξεπερνάτε τα όρια
Προκλητική απάντηση του τουρκικού ΥΠΕΞ: Λογικευτείτε κ. Κοτζιά, ξεπερνάτε τα όρια

5ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
Αιγινιακός-‘Αρης    0-3
Αστέρας Τρίπολης-Βέροια    1-0

2η Αγωνιστική
Άρης-Αστέρας Τρίπολης    3-3
Βέροια-Αιγινιακός    0-1

3η Αγωνιστική
Άρης-Βέροια    0-0
Αιγινιακός-Αστέρας Τρίπολης    1-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ    3    7    8-4
2 ΆΡΗΣ    3    5    6-3
3 Αιγινιακός    3    3    2-7
4 Βέροια    3    1    0-2

6ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
ΑΕΚ-Κέρκυρα    4-0
Λαμία-Αναγέννηση Καρδίτσας    1-0

2η Αγωνιστική
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΕΚ    2-2
Κέρκυρα-Λαμία    2-2

3η Αγωνιστική
Αναγέννηση Καρδίτσας-Κέρκυρα    0-6
Λαμία-ΑΕΚ    0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΑΕΚ    3    5    6-2
2 ΛΑΜΙΑ    3    5    3-2
3 Κέρκυρα    3    4    8-6
4 Αναγέννηση Καρδίτσας    3    1    2-9

7ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
Πανθρακικός-Καλλιθέα    3-0
Ατρόμητος-Παναιτωλικός    1-0

2η Αγωνιστική
Καλλιθέα-Ατρόμητος    1-0
Παναιτωλικός-Πανθρακικός    1-0

3η Αγωνιστική
Καλλιθέα-Παναιτωλικός    1-5
Πανθρακικός-Ατρόμητος    0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ    3    6    6-2
2 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ    3    6    4-1
3 Πανθρακικός    3    3    3-4
4 Καλλιθέα    3    3    2-8

8ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
Πανιώνιος-Λεβαδειακός    0-0
Πανσερραϊκός-Κισσαμικός    0-2

2η Αγωνιστική
Κισσαμικός-Πανιώνιος    3-0
Λεβαδειακός-Πανσερραϊκός    3-1

3η Αγωνιστική
Κισσαμικός-Λεβαδειακός    1-1
Πανσερραϊκός-Πανιώνιος    0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ    3    7    6-1
2 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ    3    5    3-2
3 Πανιώνιος    3    4    3-3
4 Πανσερραϊκός    3    0    1-7

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

ΑΓΩΝΑΣ    1ο ΜΑΤΣ    2ο ΜΑΤΣ
Ξάνθη-ΟΦΗ    1-0    1-2
ΑΟ Τρίκαλα-Αστέρας Τρίπολης    0-2    0-1
Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ    0-2    1-4
Παναθηναϊκός-Κισσαμικός    3-0    4-0
Λεβαδειακός-ΑΕΚ    0-1    0-6
Άρης-Ολυμπιακός    1-1    2/2,7.30μ.μ.
Λαμία-Ατρόμητος    2-2    0-2
Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα    1-0    2-1

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «8»

Πλατανιάς-ΑΕΚ
Ξάνθη-ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός ή Αρης-Ατρόμητος
Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης

* Τα πρώτα ματς θα γίνουν 7, 8 και 9/2,  ενώ οι επαναληπτικοί στις 28/2 και 1, 2/3.


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης