Premier League: Σοκ για Άρσεναλ, μοιρασιά στο ντέρμπι

Κανονιές… έριξε η Γουότφορντ στο «Emirates» επικρατώντας 2-1 της Άρσεναλ και την υποχρέωσε στην δεύτερη εντός έδρας ήττα - Χαμένη ευκαιρία για την Τότεναμ - Ισόπαλο το ντέρμπι

Η ομάδα του Γουόλτερ Ματσάρι μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και άνοιξε το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με τον Καμπούλ και τρία λεπτά αργότερα ο Ντινέι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Οι Λονδρέζοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 58’ με τον Αϊόμπι.

Την ήττα της Άρσεναλ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί η Τότεναμ, η οποία έμεινε στο ισόπαλο 0-0 με την Σάντερλαντ και έπιασε τους «κανονιέρηδες» στην δεύτερη θέση. Αντίθετα, σημαντική νίκη πανηγύρισε η Σουόνσι, η οποία επιβλήθηκε εντός έδρας 2-1 της Σαουθάμπντον και έμεινε εκτός της επικίνδυνης ζώνης. Ο Μάουσον άνοιξε το σκορ στο 38’ αλλά ο Λονγκ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους στο 58’. Το «τρίποντο» στους «κύκνους» έδωσε ο Σίγκουρντσον στο 70’.

Παράλληλα, σημαντικό «διπλό» πήρε η Κρίσταλ Πάλας, η οποία επικράτησε 2-0 της Μπόρνμουθ. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Νταν έκανε το 1-0 για τους «Αετούς» και στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μπεντέκε «σφράγισε» τη νίκη για τους Λονδρέζους. Από εκεί και πέρα, η Λέστερ συνεχίζει τον… κατήφορο, μια και ηττήθηκε 1-0 από την Μπέρνλι με τέρμα του Βοκς στο 87’ ενώ η Μίντλεσμπρο έμεινε στο 1-1 με την Γουέστ Μπρομ. Ο Μόρισον στο 6’ έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους, αλλά στο 17’ ο Νεγρέδο με πέναλτι έφερε το ματς στα ίσια (1-1).

Τέλος, στο ματς που έριξε την αυλαία της αγωνιστικής για την Τρίτη (31/1) η Τσέλσι δεν κατάφερε να ξεφύγει κι άλλο στην βαθμολογία, καθώς έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Λίβερπουλ στο «Άνφιλντ». Ο Νταβίντ Λουίς με απίστευτο φάουλ άνοιξε το σκορ για τους «μπλε» στο 25ο λεπτό. Ο Βαϊνάλτουμ έφερε το ματς στα ίσια στο 58’ ενώ στο 77’ ο Ντιέγκο Κόστα αστόχησε σε πέναλτι και έχασε την ευκαιρία να δώσει το «διπλό» στους Λονδρέζους.

Άρσεναλ - Γουότφορντ 1-2 (31.01.2017)

Λίβερπουλ - Τσέλσι 1-1 (31.01.2017)

Μπέρνλι - Λέστερ 1-0 (31.01.2017)

Μπόρνμουθ - Κρίσταλ Πάλας 0-2 (31.01.17)

Σουόνσι - Σαουθάμπτον 2-1 (31.01.17)

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή