Αστέρας Τρίπολης-ΑΟ Τρίκαλα 1-0: Άνετη πρόκριση στους «8»

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 1-0 των Τρικάλων και με παρακαταθήκη το 2-0 του πρώτου αγώνα προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι γηπεδούχοι από το πρώτο λεπτό επέβαλαν το ρυθμό τους και στην πρώτη καλή ευκαιρία τους άνοιξαν το σκορ. Στο 22 ο Καλτσάς έβγαλε τη σέντρα και από κοντά ο Ιωαννίδης έκανε το 1-0.
Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Ο Αστέρας είχε την συντριπτική κατοχή, ωστόσο δεν κυνήγησε το γκολ. Οι φάσεις ήταν ελάχιστες και έτσι το 1-0 ήταν αναπόφευκτο. Οι Αρκάδες λοιπόν πήραν την πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Αθανασιάδης, Κότσιρας, Κυριακόπουλος, Σελίν (71’ Ευαγγέλου), Γκαϊντούτσικ, Δημούτσος, Ιγκλέσιας (64’ Χαμντανί), Μάσα (46’ Mπαστιανος ), Καλτσάς, Τσιλιανίδης, Ιωαννίδης.
ΤΡΙΚΑΛΑ: Αθανασόπουλος, Βέρτζος, Σανδραβέλης, Λεάντρο, Φερέιρα (79’ Κουσκουνάς), Ριζογιάννης, Μουμίν, Καμπλιώνης (46’ Γκόλιας), Αρναρέλλης, Γιαννιτσάνης, Μαρουκάκης (46’ Στεφάνοβιτς)

Η Ολυμπιακή Φλόγα άναψε στην Αρχαία Ολυμπία για το Παρίσι - Πρώτος Λαμπαδηδρόμος ο Ντούσκος
Champions League: Κρίσιμες ρεβάνς σε Βεστφαλία και Βαρκελώνη - Το πρώτο ζευγάρι των ημιτελικών
Παναθηναϊκός AKTOR: Πως είναι το «αυτός» στα... ισπανικά;
Τραγωδία στην Ιταλία: Πέθανε 26χρονος ποδοσφαιριστής – Έπαθε ανακοπή εν ώρα αγώνα