Νέστος Χ.-Ορφέας Ξάνθης 0-3

Νίκη μισό πρωτάθλημα πήρε ο Ορφέας Ξάνθης, ο οποίος επικράτησε 3-0 του Νέστου Χρυσούπολης για την 32η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Δ' Εθνικής

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και τις ευκαιρίες, προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 1-0 με εύστοχο πέναλτι του Μουμίν Ογλού στο 24', έκαναν το 2-0 και πάλι με τον Μουμίν Ογλού στο πρώτο 15λεπτο της επανάληψης και σφράγισαν τη νίκη τους με γκολ στο 81ο λεπτό με τον Τορομανίδη.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Αϊβάζογλου, Γαζγαλίδης, Καλτσάς, Κολλαράς, Ευφροσυνίδης, Τσάκωνας (60 λ.τ. Μπαντάκ), Μαλακογιάννης, Μανούκος, Τουργαϊδης, Κόγιογλου.

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ: Κισσά Ομέρ, Πεχλιβάνης, Μαυρόπουλος, Εμίν Ογλού (85 Κιαχαγιά), Καρυώτης, Σουκρί (85 Μόσχος), Καραγκιόζης (87 Δεληγιάννης), Τορομανίδης, Χοσενί, Ιμπραήμ, Μουμίν Ογλου.

Καβάλα: Ντίνα Τσολακίδου

Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά
Super League LIVE: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Άρης – Ολυμπιακός και Λαμία – ΠΑΟΚ
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για τις έρευνες στα σπίτια των συλληφθένων για τα επεισόδια στου Ρέντη