Premier League: Επική… επιστροφή από Άρσεναλ! (videos)

Όρθιοι… στο «Vitality Stadium» έμειναν οι «κανονιέρηδες» παίρνοντας την ισοπαλία 3-3 κόντρα στην Μπόρνμουθ, με come back για… όσκαρ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν εξαιρετικά στην αναμέτρηση και στο 16’ ο Ντάνιελς άνοιξε το σκορ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Ουίλσον με πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Μάλιστα, στο 58’ ο Φρέισερ έγραψε το 3-0 για την Μπόρνμουθ που έδειχνε… ασταμάτητη.

Όμως, όλα άλλαξαν στο 70’ όταν ο Σάντσες μείωσε για την Άρσεναλ και πέντε λεπτά αργότερα, ο Λούκας Πέρες διαμόρφωσε το 3-2. Στο 83’ ο Φράνσις άφησε την ομάδα του με παίκτη λιγότερο και ο Ζιρού στο 90’ έδωσε το βαθμό στο «συγκρότημα» του Αρσέν Βενγκέρ.

Μπόρνμουθ: Μπόρουτς, Φράνσις, Κουκ, Ντάνιελς, Ακέ, Γκόσλινγκ, Φρέιζερ (68’ Σμιθ), Άρτερ, Στάνισλας, Γουίλσον (91' Σμιθ), Κινγκ (64’ Σέρμαν).

Άρσεναλ: Τσεχ, Μονρεάλ, Κοσιελνί (64’ Γκάμπριελ), Μπεγερίν, Μουστάφι, Κοκλέν (28’ Τσάμπερλεϊν), Ράμσεϊ, Τζάκα, Σάντσες, Ιβόμπι (64’ Λούκας), Ζιρού.

{dailymotion}x57a1mq{/dailymotion}

Κατρακύλα από Πάλας

Μία ακόμα ήττα… έγραψε η Κρίσταλ Πάλας στην Premier League, μια και η Σουόνσι έφυγε με το «διπλό» 2-1 από το Σέλχαρστ Παρκ. Ο Μόουσον στο 42’ άνοιξε το σκορ για τους «κύκνους», αλλά στο 82’ ο Ζαχά έφερε το ματς στα ίσια (1-1). Ωστόσο, στο 88’ ο Ράνχελ με ωραίο πλασέ, έγραψε το τελικό 2-1 για την Σουόνσι.

Κρίσταλ Πάλας: Χένεσεϊ, Ντιλέινι, Τόμκινς, Κέλι (91’ Ματς), Γουόρντ, Καμπάιγ, Λέντλεϊ, Πάντσεον, Τάουνσεντ (53’ Σακό), Μπεντεκέ (46’ Κάμπελ), Ζαχά.

Σουόνσι: Φαμπιάνσκι, Νόουτον, Τέιλορ (71’ Ράνχελ), Φερνάντες, Μόουσον, Κορκ, Ράουτλετζ (80’ Ντάιερ), Κι, Σίγκουρντσον, Φούλτον (69’ Φερ), Γιορέντε.

{dailymotion}x57a1zu{/dailymotion}

Ανάσα… για Στόουκ

Σημαντική νίκη πανηγύρισε η Στόοοκ, επικρατώντας εντός έδρας 2-0 της Γουότφορντ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Σόουκρος άνοιξε το σκορ και στο 50’ ο Κράουτς με πλασέ, διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στόουκ: Γκραντ, Τζόνσον, Σόουκρος, Μάρτινς Ίντι, Ντιούφ (68’ Αφελάι), Άλεν, Άνταμ (84’ Γουέλαν), Πίτερς, Αρναούτοβιτς, Κράουτς, Γουόλτερς.

Γουότφορντ: Γκόμες, Καμπούλ, Πρεντλ (81’ Φολίβι), Καμπασελέ, Μπρίτος, Ντουκουρέ, Γκουεντιουρά (69’ Σινκλέρ), Μπεχράμι (46’ Ιγκαλό), Καπού, Χολέμπας, Ντίνεϊ.

{dailymotion}x57a1zb{/dailymotion}

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ