Ιταλία: Επική ανατροπή από Σαμπντόρια! (video)

Απίστευτα πράγματα έγιναν στο «Λουίτζι Φεράρις», όπου οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη 3-2 επί της Σασουόλο με τρία τέρματα σε έξι λεπτά!

Οι φιλοξενούμενοι «πάγωσαν» την έδρα της Σαμπντόρια στο 64ο λεπτό με την προβολή του Ρίτσι και στ 74’ ο Ραγκούζα στην αντεπίθεση διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ωστόσο, οι Γενοβέζοι δεν τα… παράτησαν και έφτασαν σε μία επική ανατροπή.

Συγκεκριμένα, στο 84’ ο Κουαλιαρέλα βρέθηκε απέναντι στον Κονσίλι, έκανε το πλασέ, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά, ο άσος των γηπεδούχων μείωσε 2-1. Μάλιστα, στο επόμενο λεπτό, από δική του μπαλιά, ο Μουριέλ σε κενό τέρμα ισοφάρισε για την Σαμπντόρια και στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μουριέλ με εύστοχο πέναλτι, διαμόρφωσε το 3-2 για τους γηπεδούχους.

Σαμπντόρια: Πουτζιόνι Σάλα, Σιλβέστρ, Τορέιρα, Ρεγκίνι, Σκρίνιαρ, Λινέτι, Μπαρέτο (70’ Πράε), Φερνάντες (79’ Σκικ), Μουριέλ, Κουαλιαρέλα.

Σασουόλο: Κονσίλι, Γκατσόλα, Ατσέρμπι, Αντέι, Πελούζο, Μισιρόλι (61’ Μανιανέλι), Ματσιτελι, Πελεγκρίνι, Ρίτσι, Ντεφρέλ, Ραγκούζα (82’ Ατζαπόνγκ).