Γαλλία: Σφαλιάρα… με τριάρα για Μαρσέιγ! (video)

Βαριά ήττα γνώρισαν οι Μασσαλοί κόντρα στην Μονπελιέ, μια και έχασαν 3-1.

Ο Ρούντι Γκαρσία είχε πολλές απουσίες να διαχειριστεί και δεν κατάφερε να γνωρίσει την πρώτη του ήττα στον πάγκο της Μαρσέιγ. Ο Μπουντεμπούζ άνοιξε το σκορ στο 4’ για τους γηπεδούχους και στο 36’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν και πάλι στον αγώνα, στο 52ο λεπτό με το αυτογκόλ του Πιονέ, αλλά πέντε λεπτά αργότερα, ο Μουνιέ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για την Μονπελιέ που πήρε σημαντική… ανάσα.

Μονπελιέ: Πιονέ, Ίλτον, Ρουφ, Ρουσιγιόν, Ντεπλάνιε (89’ Μπορέ), Σανσόν, Μπουντεμπούζ (90’ Μαρβό), Σκίκι, Καμαρά (62’ Λάσνε), Σεσενιό, Μουνιέ.

Μαρσέιγ: Πελέ, Ντόρια, Ρολάντο, Μπεντιμό, Φανί (46’ Σακάι), Καμπελά (46’ Ανούισα), Ντιαρά, Αλεσαντρινί, Τοβό, Λόπες, Νίε (76’ Ραμπιγάρντ).

Παναθηναϊκός: «Η σελίδα θα γυρίσει... Ο Μπαρτζωκισμός δεν έχει θέση στο ελληνικό μπάσκετ το 2024»
Ολυμπιακή Φλόγα: «Είναι το σύμβολο της ελπίδας» σύμφωνα με τον Μπαχ
Basketball Champions League: Πάει για ιστορική πρόκριση το Περιστέρι - Game 3 με Βόννη | Ώρα, κανάλι
Euroleague: Βγαίνει ο αντίπαλος του Παναθηναϊκού AKTOR - Μάχη Μακάμπι με Μπασκόνια