Λυτρωτής για την Ιταλία ο Ιμόμπιλε, πέρασαν από την Αλβανία οι Ισπανοί

Ο Τσίρο Ιμόμπιλε λύτρωσε την Ιταλία από μια «μαύρη σελίδα» στην ποδοσφαιρική ιστορία της, καθώς αρχικά σκόραρε στο 75΄ το γκολ της ισοφάρισης (2-2) για τη «σκουάντρα ατζούρα» απέναντι στην Π.Γ.Δ.Μ., στη «Philip II Arena» στα Σκόπια και στη συνέχεια έδωσε το τρίποντο, σημειώνοντας το νικητήριο γκολ για την ομάδα του Τζαμπιέρο Βεντούρα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αντίθετα, η Ισπανία πέρασε με... στιλ από τα Σκόδρα απέναντι στην Αλβανία. Οι «φούριας ρόχας» έπαιξαν σε όλο το παιχνίδι στο μισό γήπεδο τους γηπεδούχους, σκοράροντας τα δύο γκολ τους στην επανάληψη με τους Ντιέγκο Κόστα και Νολίτο.

Πολύ ωραίος αγώνας έγινε στο Βελιγράδι ανάμεσα σε Σερβία και Αυστρία, με τους «πλάβι» να ισοφαρίζονται δύο φορές αλλά να παίρνουν τη νίκη με 3-2, ενώ το ΕΊΡΕ πέρασε εύκολα από τη Μολδαβία (3-1) και η Ισλανδία επιβλήθηκε 2-0 της Τουρκίας, με τον Φινμπόγκασαν να σκοράρει το δεύτερο γκολ.
Νωρίτερα, η Γεωργία δημιούργησε την έκπληξη της βραδιάς αποσπώντας ισοπαλία 1-1 στο Κάρντιφ από την Ουαλία, που παρότι προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό με τον Μπέιλ δεν κατόρθωσε να διατηρήσει το αποτέλεσμα. Το Ισραήλ «λαχτάρισε» στο «Σάμι Οφέρ» της Χάιφα απέναντι στο Λιχτενστάιν αλλά νίκησε 2-1, ενώ για τον 9ο όμιλο με γκολ του Μάντζουκιτς η Κροατία έφυγε με το «διπλό» από το Ολυμπιακό Στάδιο του Ελσίνκι και η Ουκρανία επιβλήθηκε εύκολα 3-0 του Κοσόβου, παίζοντας ως γηπεδούχος στην Κρακοβία.

Wikileaks: 10 χρόνια από τη μεγαλύτερη διαρροή απόρρητων εγγράφων
Ακράτητος: «Δεν χρωστάμε σε κανέναν»
Primeira Liga: Συνεχίζει στο ρετιρέ η Σπόρτινγκ Λισσαβόνας (photos)
Yποχρεωτικός εμβολιασμός στην Ελλάδα: Αλήθειες, μύθοι και fake news

Κρούσματα σήμερα: 1.747 νέα - Στους 121 οι θάνατοι, στους 606 οι διασωληνωμένοι

Συναγερμός στις Ένοπλες Δυνάμεις: Έτοιμος να «χτυπήσει» την Ελλάδα ο Ερντογάν

Κρούσματα σήμερα: Σε αυτές τις περιοχές εντοπίζονται - Θρίλερ με τη Θεσσαλονίκη

Άρση lockdown: Έτσι θα κάνουμε Χριστούγεννα - Τι θα ισχύσει με SMS και απαγόρευση κυκλοφορίας

Όλα τα μυστικά για τις τραπεζικές θυρίδες – Τι διδάσκει το colpo grosso του Ψυχικού

Lockdown: Μόνο έτσι θα βγούμε από τα σπίτια μας - Ποιο είναι το «κλειδί» για την άρση

Κορονοϊός: Δραματική κατάσταση στα νοσοκομεία - Στήνουν ΜΕΘ σε θαλάμους

Συγκλονιστικός πατέρας: «Κόψτε μου το ρεύμα σε μια ώρα, να τελειώσει ο γιος μου το μάθημα» (Vid)