La Liga: Επική… επιστροφή από Μπέτις (video)

Απίστευτο ματς έγινε στην Ανδαλουσία, όπου η Μπέτις κατάφερε να πάρει την ισοπαλία 2-2 κόντρα στην Γρανάδα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και στο 13’ άνοιξαν το σκορ με τον Καρσελά. Μάλιστα στο 33’ ο Μπουένο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, προκαλώντας πολλά προβλήματα στους γηπεδούχους. Όμως, τρία λεπτά αργότερα ο Αλεγκρία μείωσε 2-1 για την Μπέτις.

Στο δεύτερο μέρος, το παιχνίδι είχε απίστευτο ρυθμό και ο Χοακίν έχασε μεγάλη ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια στο 53’ καθώς η προσπάθειά του σταμάτησε στο δοκάρι. Στο επόμενο λεπτό, η Γρανάδα έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε ο Βέθο.

Η Μπέτις πίεσε σε μεγάλο βαθμό την εστία των φιλοξενούμενων για την ισοφάριση και τα κατάφερε στο 60’ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Αλεγκρία. Όμως, η Γρανάδα ήταν αυτή που είχε την καλύτερη ευκαιρία να πάρει το ματς, όμως στο 78’ ο Αντάν απέκρουσε το πέναλτι του Πόνσε.

Ρεάλ Μπέτις: Αντάν, Πιτσίνι, Μαντί, Πεσέγια, Ντουρμίσι, Πετρός, Φαμπιάν (38' Μουσόντα), Μπράσανατς (87' Γκουτιέρες), Χοακίν (75' Ζοζούλια), Αλεγκρία, Κάστρο.

Γρανάδα: Οτσόα, Φουλκιέ, Βέθο, Γκαστόν, Ταμπανού (46' Τίτο), Κρίν, Περέιρα, Καρσελά, Μπουένο (55' Ανγκμπάν), Ατζίλι (85' Κράβετς), Πόνσε.

{dailymotion}x4ti1k9{/dailymotion}

Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ - Παναθηναϊκός | Επικίνδυνοι έξοδοι για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό