Έχει τον πρώτο λόγο

Η Κρουζέιρο επικράτησε με 2-1 της Όνσε Κάλντας μέσα στην Κολομβία και πήρε σοβαρό προβάδισμα για πρόκριση στα προημιτελικά του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Οι Βραζιλιάνοι με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο πήραν το προβάδισμα και το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν δύο λεπτά πριν το φινάλε και να μην… τελειώσει από τώρα η υπόθεση-πρόκριση στο συγκεκριμένο ζευγάρι.

Το σκορ άνοιξε στο 72’ με τον Γουάλισον να βάζει σε θέση οδηγού την Κρουζέιρο, ενώ στο 83’ ο Χοσέ Ορτιγκόζα διπλασίασε τα τέρματα για τους Βραζιλιάνους. Για την Όνσε Κάλντας μείωσε απλά στο 88’ ο Λουίς Αλμπέρτο Νούνιεζ.

Όνσε Κάλντας: Μαρτίνεζ, Ενρίκεζ, Νούνιεζ, Αμάγια, Κάγιε (77' Παχόι), Μέχια, Καρμπονέρο, Μιραμπάχε (53' Μίκολτα), Ενάο (68' Γκονζάλεζ), Μορένο, Ρεντέρια

Κρουζέιρο: Φάμπιο, Μέλο (82' Βίτορ), Παρανά, Ζιλ, Βικτορίνο, Μοντίγιο, Ρότζερ (45' Έβερτον), Ενρίκε, Γκερέιρο, Γουάλισον, Μπραντάο (66' Ορτιγκόζα)

Super League: "Αγκαλιά" με τον τίτλο η ΑΕΚ!
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 3-0: Βήμα τίτλου με εμφάνιση... Πρωταθλήτριας για την «Ένωση»
Άρης-Ολυμπιακός 1-1: Γκέλαρε στη Θεσσαλονίκη
ΔΕΑΒ: Μία αγωνιστική «κεκλεισμένων των θυρών» στην ΑΕΛ