Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μάντσεστερ Σίτι: Το γκολ του Ντε Μπρούιν (video)

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το ντέρμπι για τους «πολίτες» καθώς ο Κέβιν Ντε Μπρούιν άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό.

Η Γιουνάιτεντ φιλοξένησε την Σίτι στο «Θέατρο των Ονείρων» στην αυλαία της αγωνιστικής στην Premier League και οι «πολίτες» ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα, παίρνοντας το προβάδισμα, στο 15ο λεπτό.

Ήταν το… διώξιμο του Κολάροφ από το ύψος της περιοχής και αριστερά, ο Ιεανάτσο πήρε την κεφαλιά, κάτω από την σέντρα, ο Ντε Μπρούιν ακολούθησε την φάση «τσίμπησε» την μπάλα προ του Μπλιντ βρέθηκε απέναντι στον Ντε Χέα και με όμορφο πλασέ έγραψε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.