Έτοιμη για στέψη η Λέστερ!

Η ομάδα του Ρανιέρι πλησίασε ακόμα πιο πολύ στο όνειρο μετά την άνετη επικράτησή της επί της Σουόνσι με 4-0.

Μπορεί ο Βάρντι να μην είχε δικαίωμα συμμετοχής, ωστόσο ο Ουγιόα είχε άγριες διαθέσεις μπροστά οδηγώντας την ομάδα του στην άνετη νίκη επί της Σουόνσι.

Κάπως έτσι λοιπόν η πρωτοπόρος της φετινής Πρέμιερ Λιγκ με ήττα της Τότεναμ μπορεί την επόμενη αγωνιστική με νίκη στο Ολντ Τράφορντ επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να πανηγυρίσει τον τίτλο δύο στροφές πριν το φινάλε!

Η αλήθεια είναι πάντως πως και η ίδια η Σουόνσι παραεμφανίστηκε αδιάφορη και στο 10’ ο Άσλεϊ Γουίλιαμς έδωσε… ασίστ στον Μαχρέζ στο πρώτο γκολ της Λέστερ, που με ωραίο σουτ πέτυχε το 17ο τέρμα του στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ.

Στη συνέχεια ο Ουγιόα… ντύθηκε Βάρντι και με δύο ακόμα γκολ  (30’, 60’) ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το τελικό 4-0 που ήρθε με γκολ του Ολμπράιτον έφερε παραλήρημα στο γήπεδο με τους οπαδούς της Λέστερ να φωνάζουν «Areyouwatching, Tottenham?».

NBA: Μία νίκη μακριά από τελικούς της Δύσης οι Μάβερικς - Στους τελικούς της Ανατολής οι Σέλτικς
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα