Επική επιστροφή της Μπιλμπάο για Ευρώπη! (video)

Απίστευτο βαθμό πήρε η Αθλέτικ Μπιλμπάο απέναντι στην Λεβάντε, καθώς στο 91ο λεπτό ισοφάρισε 2-2 τους γηπεδούχους και έκανε ένα σημαντικό… βήμα για την Ευρώπη.

Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε δεν μπήκε καθόλου καλά στον αγώνα και στο 13’ ο Κασαντεσούς άνοιξε το σκορ για την Λεβάντε. Μάλιστα, στο 68’ ο Ετσέιτα στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και οι γηπεδούχοι πήραν… αέρα δύο τερμάτων.

Ωστόσο, η Αθλέτικ δεν… έριξε τα όπλα και κατάφερε να μειώσει στο 88’ με τον Σουσαέτα με σουτ μέσα από την περιοχή και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σαν Χοσέ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Λεβάντε: Μαρίνιο, Χουανφράν, Μεντζανί,Φεδάλ, Πέδρο Λόπεζ, Καμαράσα, Μάουρο Κουέρο, Τζέφερσον Λέρμα, Μοράλες (79' Ρουμπέν Γκαρσία), Κασαντεσούς (65΄Ντέιβερσον), Ρόσι

Αθλέτικ Μπιλμπάο: Ιραϊθόθ, Μπόβεδα, Βαλενθιάγκα, Ετσέιτα, Σαν Χοσέ, Ιτουράσπε (55' Σουσαέτα), Γουίλιαμς, Μουνιαΐν (69' Ελουστόνδο), Μπενιάτ, Ραούλ Γκαρσία, Φιγκέρα (55' Λέκουε).

{dailymotion}x46o4jg{/dailymotion}

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ