Σε δαιμονισμένη κατάσταση η Ρεάλ! (video)

Η Ρεάλ Μαδρίτης είναι σε άγρια κατάσταση μετά τη νίκη-πρόκριση επί της Βόλφσμπουργκ για το ChampionsLeague, και το πιστοποίησε σήμερα διαλύοντας τη Χετάφε με 5-1 εκτός έδρας!

Η «Βασίλισσα» της Ευρώπης κέρδισε μόνο με… 5-1 τη Χετάφε την οποία και κατασπάραξε εκτός έδρας, πλησιάζοντας παράλληλα την Μπαρτσελόνα στον ένα πόντο.

Το σκορ άνοιξε ο Καρίμ Μπενζεμά στο 29ο λεπτό, ενώ ο Ίσκο «έσβησε» τις ελπίδες των γηπεδούχων κάνοντας το 2-0 λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου. Με το ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου, ο Μπέιλ έκανε το 3-0. Η Χετάφε μπορεί να μείωσε στο 83’ με τον Πάμπλο Σαράμπια, όμως το γκολ αυτό «ξύπνησε» τους μερένχες, που είχαν ρίξει ρυθμό. Ο Χάμες στο 88’ και στο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 90+2’ έγραψαν το τελικό σκορ.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1