Διέλυσε τη Νόριτς η Σάντερλαντ και ελπίζει (videos)

Η Σάντερλαντ έκανε το καθήκον της απέναντι στη Νόριτς την οποία και κέρδισε με 3-0 εκτός έδρας και διατηρεί ζωντανές τις ελπίδες της για παραμονή στην Premier League και του χρόνου.

Ακέραιες κράτησε τις ελπίδες της για παραμονή στην Πρέμιερ Λιγκ η Σάντερλαντ η οποία με τη νίκη της πλησίασε στον ένα βαθμό τη Νόριτς ενώ έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο!

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους που ήταν καλύτεροι, άνοιξε από τα 11 βήματα ο Μπορίνι , ενώ με το καλημέρα στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 53’ ο Ντεφόε διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων  ο Γουάτμορδιαμόρφωσε το τελικό 0-3, που έστειλε την ομάδα του στους 30 βαθμούς, μόλις έναν πίσω από την Νόριτς που έχει 31 με 5 αγωνιστικές να απομένουν για το φινάλε.

Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ