Εκδίκηση με τριάρα από Λίβερπουλ!

Την… εκδίκησή της για την απώλεια του League Cup πήρε η Λίβερπουλ, η οποία διέλυσε 3-0 την Μάντσεστερ Σίτι σε αναμέτρηση για την Premier League.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ ήταν σαφώς ανώτερη σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, άνοιξε το σκορ στο 34’ με τον Λαλάνα και επτά λεπτά αργότερα, ο Μίλνερ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Φιρμίνιο στο 57’.

Από εκεί και πέρα, η Σουόνσι έκανε την έκπληξη της αγωνιστικής καθώς νίκησε 2-1 την Άρσεναλ στο Emirates. Ο Κάμπελ στο 15’ άνοιξε το σκορ για τους «κανονιέρηδες», αλλά στο 32’ ο Ράουτλετζ ισοφάρισε και στο 74’ ο Γουίλιαμς έκανε την ανατροπή.

Παράλληλα, θύμα έκπληξης έπεσε και η Τότεναμ, η οποία ηττήθηκε 1-0 από την Γουέστ Χαμ, εκτός έδρας με το τέρμα του Αντόνιο από το 7ο λεπτό, ενώ το τέρμα του Μάτα στο 83’ έδωσε το «τρίποντο» στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην Γουότφορντ. Τέλος, η Στόουκ επιβλήθηκε 1-0 της Νιουκάστλ με τον Σακίρι στο 81’.

Άρης-Ολυμπιακός 1-1: Γκέλαρε στη Θεσσαλονίκη
ΔΕΑΒ: Μία αγωνιστική «κεκλεισμένων των θυρών» στην ΑΕΛ
Βόλεϊ Γυναικών: Ψυχωμένος Παναθηναϊκός έκανε το 2-2
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι της Super League - Βασικός ο Αραούχο, εκτός o Μπερνάρ