Ντεμπούτο με γκολάρα για Καρέλη! (videos)

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε την θητεία του στην Γκενκ ο Νίκος Καρέλης, καθώς σημείωσε γκολάρα στη νίκη της ομάδας του 2-1 επί της Ζούντε Βάρεγκεμ - Συρτάκι για τον Έλληνα άσο!

Ο διεθνής, πρώην, πλέον ποδοσφαιριστής του Παναθηναϊκού, δεν ήταν στο αρχικό σχήμα της ομάδας του, ωστόσο, πέρασε ως αλλαγή στο 76ο λεπτό, όταν οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 1-1.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 87ο λεπτό, ο Καρέλης με απίστευτη γκολάρα, με γυριστό σουτ, διαμόρφωσε το 2-1 για την Γκενκ, δίνοντας το «τρίποντο» στην ομάδα του. Μάλιστα, μετά το τέλος του αγώνα, από τα μεγάφωνα του γηπέδου, ακούστηκε συρτάκι, προς τιμήν του Έλληνα ποδοσφαιριστή.