Σόου Αρναούτοβιτς εναντίον της Σίτι

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον μάρκο Αρναούτοβιτς, η Στόουκ επικράτησε εύκολα της Μάντσεστερ Σίτι με 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7’ με τον Αρναούτοβιτς. Ο Αυστριακός ήταν σε μεγάλη μέρα και 8 λεπτά αργότερα εκτέλεσε για δεύτερη φορά τον Χαρτ γράφοντας το τελικό 2-0. Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλες ευκαιρίες, κυρίως με τον Αρναούτοβιτς να φτάσουν σε σκορ-θρίαμβο, απέναντι σε μια Σίτι η οποία πέραν μιας ευκαιρίας του Κολάροφ στο πρώτο μέρος ήταν σαν να μην κατέβηκε ποτέ στο γήπεδο.

Με αυτή της την ήττα η Σίτι μπορεί να καταλήξει μέχρι και στην τέταρτη θέση (!) καθώς Λέστερ-Γιουνάιτεντ υπολείπονται ενός βαθμού από τους «πολίτες», και η Άρσεναλ με δύο, αλλά και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα