Έχει «ξυπνήσει» η Γκλάντμπαχ!

Καταιγιστικά τα «πουλάρια», διέσυραν 5-1 την Άιντραχτ στη Φρανκφούρτη και έχουν αφήσει πίσω τους το κακό ξεκίνημα στη σεζόν

Στο 16ο λεπτό ο Ράφαελ έδωσε προβάδισμα στη Γκλάντμπαχ, όμως ο Μάιερ με πέναλτι στο 29’ ισοφάρισε για την Άιντραχτ. Η τελευταία κατάφερε να πάει στο ημίχρονο με το 1-1 αλλά στο δεύτερο μέρος κατέρρευσε, γνωρίζοντας τη συντριβή.

Στο 51’ ο Νταχούντ έκανε το 2-1 για τη Γκλάντμπαχ, ο Ράφαελ με το δεύτερο τέρμα του έκανε το 3-1 στο 57’ και ο Άντρε Χαν με δυο γκολ στο 82’ (πεν.) και στο 90’ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των φιλοξενούμενων.

EOK: Οι ευχές στον Γιάννη Αντετοκούνμπο για τα γενέθλιά του (video)
ΑΕΛ: Έριξε «βόμβες» ο Κούγιας - Ποιον «τελείωσε» και γιατί ο Φυντάνης είναι στον «αέρα»
ΠΑΟΚ: Το σκεπτικό για την βαριά τιμωρία με τον Άρη (photos)
Κασναφέρης: Η συμβουλή στον Λουτσέσκου για τον νέο ΠΑΟΚ – «Μία παρέα ο Ιωνικός»

Εκλογές ΚΙΝΑΛ: Γιατί κέρδισε ο Ανδρουλάκης στον 1ο γύρο – Όλο το παρασκήνιο

Πάπας Φραγκίσκος: Παραπάτησε μπαίνοντας στο αεροπλάνο λόγω των ισχυρών ανέμων

Αφγανιστάν: Άστεγοι εθίζουν σκυλιά στην ηρωίνη για να τους κρατούν ζεστούς τα βράδια

Υποχρεωτικός εμβολιασμός: Μπορεί ένας πολίτης να προσφύγει κατά του προστίμου; - Τι λένε οι νομικοί;

Ανατροπή με τα Μερομήνια: Η νέα πρόβλεψη για Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά

«Η Φάρμα»: Άρχισαν τα πρώτα... ακατάλληλα πλάνα - Ηλιάδη και Μπάστα βάζουν... φωτιά στα ντουζ