Ολυμπιακός - ΑΕΚ 4-1: «Ερυθρόλευκη» τεσσάρα στους Νέους!

Μεγάλη νίκη με ανατροπή, πανηγύρισε η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε 4-1 της ΑΕΚ στο Ρέντη, για το πρωτάθλημα Κ20 της Super League.

Η Ένωση κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 15’ με το εύστοχο πέναλτι του Βλαχομήτρου, ωστόσο, η συνέχεια άνηκε εξ ολοκλήρου στους γηπεδούχους, με τον Λάτσι να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση.

Ο άσος των «ερυθρόλευκων» ήταν αυτός που έφερε το ματς στα ίσια (1-1) στο 21ο λεπτό με την κοντινή προβολή στο δεύτερο δοκάρι, έπειτα από φάουλ του Τσιμίκα και στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους, με γυριστό σουτ στην κίνηση, έκανε το 2-1 για τον Ολυμπιακό.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως ολοκληρώθηκε το πρώτο, με γκολ των «ερυθρόλευκων». Ο Λάτσι έκανε την ατομική ενέργεια, έδωσε στον Μεγαρίτη, ο οποίος με σουτ έξω από την περιοχή, έκανε το 3-1 και στο 65’ ο Ανδρούτσος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Ολυμπιακός (Βούζας): Γαβαλάς, Σάλιακας (66' Ρέτσος), Βατουσιάδης, Τόλι, Τσιμίκας, Μεγαρίτης, Πλέγας, Λάτσι (72' Κιρτζιαλίδης), Μανθάτης, Ανδρούτσος, Χατζάρας (54' Νικολάου).

ΑΕΚ (Μανωλάς): Ντούνης, Βιδάλης, Μαρκοπουλιώτης, Γραμματίκας, Γιαννούτσος (67' Παπάζογλου), Γαλανόπουλος, Καρβουνίδης (72' Λίτσι), Τσέλιος, Τζάθας, Βλαχομήτρος, Κυριαζής (54' Αντωνίου).

Ολυμπιακή Φλόγα: Στο Καλλιμάρμαρο η ξεχωριστή τελετή παράδοσης - Αναχωρεί με ιστιοφόρο για Μασσαλία
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο σχολιαστής της EuroLeague αποθεώνει το ΟΑΚΑ - «Έτρεμα από αδρεναλίνη»
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ