Η Γιουνάιτεντ νίκησε τον Πελέ! (videos)

Μόνος του προσπαθούσε ο Ιταλός φορ για όλη τη Σαουθάμπτον αλλά οι «κόκκινοι διάβολοι» επικράτησαν 3-2 εκτός έδρας με ανατροπή

Σε αγώνα ανάμεσα στον Γκρατσιάνο Πελέ και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εξελίχθηκε η αναμέτρηση της Σαουθάμπτον με τους «κόκκινους διάβολους». Η ομάδα του Λουίς φαν Χάαλ πήρε μια μεγάλη νίκη με 3-2 εκτός έδρας παρότι είδε τον Ιταλό επιθετικό να κάνει πράγματα και θαύματα, με τον Αντονί Μαρσιάλ να πραγματοποιεί και πάλι τρομερή εμφάνιση!

Στο 13ο λεπτό ο Πελέ «άνοιξε» το σκορ για τους γηπεδούχους, όμως ο Μαρσιάλ «απάντησε» με δυο γκολ στο 34’ και στο 50’, ανατρέποντας το σκηνικό του αγώνα. Στο 68’ ο Μάτα έδωσε... αέρα δυο τερμάτων στη Γιουνάιτεντ, ο Πελέ μείωσε σε 3-2 στο 86’ αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν τους τρεις βαθμούς.

Στο 60’ με το σκορ στο 2-1 ο Νταβίδ ντε Χέα απέκρουσε εξ επαφής κεφαλιά του Φοντέ, κρατώντας όρθια τη Γιουνάιτεντ, ενώ το ίδιο έκανε και στις καθυστερήσεις του αγώνα λέγοντας «όχι» στον Γουανγιάμα!

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ: Στεκέλενμπουργκ, Γιοσίντα, Φοντέ, Φαν Ντάικ, Τάργκετ (46’ Μάρτινα), Γουανγιάμα, Ρομέου (56’ Ντέιβις), Μανέ, Γουόρντ-Πρόουζ (76’ Λονγκ), Τάντιτς, Πελέ

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.: Ντε Χέα, Νταρμιάν (46’ Βαλένσια), Σμόλινγκ, Μπλιντ, Ρόχο (69’ ΜακΝερ), Κάρικ (60’ Σβαϊνστάιγκερ), Σνέιντερλιν, Μάτα, Ρούνεϊ, Ντεπάι, Μαρσιάλ.

Manchester United 0-1 Southampton # Pelé

Manchester United 0-1 Southampton # Pelé Exclusive Live Sports HD

Posted by Live Sports HD on Sunday, September 20, 2015

Southampton 1-1 Manchester United # Anthony Martial

Southampton 1-1 Manchester United # Anthony MartialExclusive Live Sports HD

Southampton 1-2 Manchester United # Anthony Martial [Doublé]

Southampton 1-2 Manchester United # Anthony Martial [Doublé]Exclusive Live Sports HD

Southampton 1-3 Manchester United # Juan Mata

Southampton 1-3 Manchester United # Juan MataExclusive Live Sports HD

Southampton 2-3 Manchester United # Pelé [Doublé]

Southampton 2-3 Manchester United # Pelé [Doublé]Exclusive Live Sports HD