«Πυροβολεί» ο Σον! (video)

Με το τρίτο γκολ του Κορεάτη επιθετικού σε δυο αγώνες η Τότεναμ επικράτησε 1-0 της Κρίσταλ Πάλας στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν»

Τα «σπιρούνια» πανηγύρισαν την πρώτη εντός έδρας νίκη τους στη φετινή Premier League έπειτα από έξι αγωνιστικές και το χρωστούν αποκλειστικά στον Σον Χέουνγκ-μιν ο οποίος στο 68ο λεπτό του αγώνα πέτυχε το γκολ που έκρινε τα πάντα.

Η Κρίσταλ Πάλας είχε τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει αλλά το δοκάρι σταμάτησε τον Καμπάιγ, με την Τότεναμ να κρατάει για τρίτο σερί ματς ανέπαφη την εστία της και να βρίσκει σιγά-σιγά τα... πατήματά της.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Γουόκερ, Αλντερβάιρελντ, Φερτόνχεν, Ντέιβις, Ντάιερ, Αλί, Λαμέλα (87’ Κάρολ), Σον (79’ Εντζιέ), Σαντλί (66’ Έρικσεν), Κέιν

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ: ΜακΚάρθι, Κέλι, Χάνγκελαντ, Ντιλέινι, Σουαρέ, Καμπάιγ, ΜακΆρθουρ (76’ Ματς), Ζάχα (46’ Κάμπελ), Πάντσεον, Σακό (84’ Μπάμφορντ), Μπολάσιε.

Tottenham 1-0 Crystal Palace # Son

Tottenham 1-0 Crystal Palace # Son Exclusive Live Sports HD