Νίκη με αδιανόητο σκορ για ΤΣΣΚΑ! (video)

Η ομάδα της Μόσχας έφυγε από την έδρα της Μορντόβια με το «τρίποντο» στο... τσεπάκι της, επικρατώντας 6-4 της αντιπάλου της!!!

Το πλέον εντυπωσιακό ματς της φετινής σεζόν διεξήχθη την Κυριακή στη Ρωσία όπου η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επικράτησε της Μορντόβια εκτός έδρας με 6-4! Μάλιστα, οι Μοσχοβίτες χρειάστηκε να... επιστρέψουν στο ματς ενώ βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 3-0!!!

Μόλις στο 1’ ο Ακινφέεφ έκανε τραγικό λάθος και ο Λουτσένκο έκανε το 1-0 για τη Μορντόβια. Ακολούθησε το τέρμα του Ρίκοφ στο 13’ και αυτό του Μουκαμέτσιν στο 15’ για να γίνει το 3-0 για τους γηπεδούχους με το οποίο έληξε το πρώτο μέρος, ενώ στο 12’ αποβλήθηκε ο Φερνάντες από πλευράς ΤΣΣΚΑ.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα της Μόσχας ήταν καταιγιστική παρότι έπαιζε με δέκα! Στο 50’ ο Παντσένκο έκανε το 3-1, στο 55’ ο Ντιαλό αποβλήθηκε από πλευράς Μορντόβια, στο 58’ ο Τόσιτς μείωσε ακόμη περισσότερο και ο Ντουμπιά στο 59’ ισοφάρισε σε 3-3! Η Μορντόβια πήρε ξανά... κεφάλι στο σκορ στο 68’ με τον Λουτσένκο, αλλά στο 80’ ο Ντουμπιά ισοφάρισε σε 4-4, ο Μούσα στο 85’ έκανε το 5-4 για την ΤΣΣΚΑ και στο 88ο λεπτό ο Ντουμπιά ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, «σφραγίζοντας» τη νίκη των φιλοξενούμενων!

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Στόχος μας είναι να κερδίσουμε»
Euroleague: Η απάντηση για τις διαιτησίες στα Game 3 των Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού