Ξέσπασε η Σίτι, 8-1 το Βιετνάμ!!! (video)

Οι «πολίτες» μετέτρεψαν σε σάκο του μποξ την ασιατική εθνική ομάδα με τον Ραχίμ Στέρλινγκ να πετυχαίνει δυο ακόμη γκολ με τη νέα του ομάδα

Δυο ημέρες μετά τη βαριά ήττα με 4-1 από τη Ρεάλ Μαδρίτης η Μάντσεστερ Σίτι ξέσπασε πάνω στο Βιετνάμ, διασύροντας την ασιατική ομάδα με 8-1! Οι «πολίτες» δεν σταμάτησαν να σκοράρουν από τη στιγμή που «άνοιξαν» το σκορ και ο Μανουέλ Πελεγκρίνι είδε τον Ραχίμ Στέρλινγκ να πετυχαίνει δυο ακόμη τέρματα με τη φανέλα της νέας του ομάδας.

Στο 11’ ο Κολάροφ έκανε το 1-0 για να έρθει ο Στέρλινγκ στο 19’ να διπλασιάσει τα τέρματα των «πολιτών». Ακολούθησε το γκολ του Σίλβα στο 21’ για να σκοράρει ξανά ο Στέρλινγκ στο 31’, κάνοντας το 4-0 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Όπως στο πρώτο μέρος έτσι και στο δεύτερο ο Κολάροφ είχε τον πρώτο... λόγο, κάνοντας το 5-0 στο 51’. Στο 65’ ο Σίλβα πέτυχε και αυτός δεύτερο γκολ ενώ οι Μάρκος Λόπες (73’) και Χοσέ Άνχελ Πόσο (78’) μετέτρεψαν το σκορ σε 8-0! Το Βιετνάμ απλώς μείωσε στις καθυστερήσεις με τον Κουγιέτ.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Ο Κοκκαλάνης εξασφάλισε την πρόκριση για το Παρίσι!
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!