«Κατάπιε» τη Σίτι η Ρεάλ! (photos&videos)

Σαρωτική η «βασίλισσα», διέλυσε 4-1 τους «πολίτες» έχοντας τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ - Δείτε όλα τα γκολ του αγώνα!

Με εμφατικό τρόπο επικράτησε της Μάντσεστερ Σίτι η Ρεάλ Μαδρίτης, διαλύοντας την αντίπαλό της 4-1 στη Μελβούρνη στο πλαίσιο της περιοδείας των δυο ομάδων για την προετοιμασία τους ενόψει της νέας σεζόν. Η «βασίλισσα» ήταν καταιγιστική και προηγήθηκε 3-1 στο ημίχρονο του αγώνα, με τους Καρίμ Μπενζεμά (21’), Κριστιάνο Ρονάλντο (25’) και Πέπε (44’) να νικάνε τον Χαρτ.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λεπτου ο Γιάγια Τουρέ μείωσε για τη Σίτι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ωστόσο τον τελευταίο λόγο στο ματς είχε ο Ντένις Τσερίσεφ με τον 24χρονο Ρώσο εξτρέμ των Μαδριλένων να διαμορφώνει το τελικό 4-1 στο 73ο λεπτό του αγώνα.

Ο Ραχίμ Στέρλινγκ έκανε τη δεύτερη εμφάνισή του με τη φανέλα της Σίτι και είδε την ομάδα του να συντρίβεται, ενώ ο Φάμπιαν Ντελφ που αποκτήθηκε πρόσφατα από την ομάδα του Μάντσεστερ τραυματίστηκε και βγήκε εκτός αγώνα πριν την ανάπαυλα.

Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ