Από άλλο πλανήτη η απόκρουση του Οσπίνα! (video)

Μια από τις κορυφαίες επεμβάσεις της χρονιάς πραγματοποίησε ο Κολομβιανός τερματοφύλακας, λέγοντας... εξ επαφής «όχι» σε Αγουέρο και Μέσι!

Παρότι η Αργεντινή ήταν η μεγάλη νικήτρια του προημιτελικού του Σαββάτου, νικώντας 5-4 την Κολομβία στα πέναλτι, μακράν η κορυφαία φάση του αγώνα ανήκει στον Νταβίδ Οσπίνα. Ο τερματοφύλακας της Κολομβίας ήταν αυτός που έδωσε στην ομάδα του το δικαίωμα να πιστέψει στο θαύμα, κρατώντας τη όρθια σε όλο το 90λεπτο και στην παράταση. Μεταξύ άλλων ο τερματοφύλακας της Άρσεναλ πραγματοποίησε μια από τις κορυφαίες επεμβάσεις της χρονιάς...

Δείτε το βίντεο:

Μεταξάς: «Να φτάσουμε σε ένα σημείο να νικάμε, παρά τα προβλήματα» (video)
Euroleague: Πήρε το «θρίλερ» η Μπαρτσελόνα κόντρα στην Εφές - Τα έκαναν «μούσκεμα» οι διαιτητές
Παρί Σεν Ζερμέν: Νεύρα από Ποκετίνο
Θρήνος στον ΠΑΟΚ – Πέθανε εμβληματικός παλαίμαχος

Τρίτη δόση: Τρεις μήνες μετά τη χορήγηση της δεύτερης δόσης του εμβολίου για όλους τους ενήλικες

Απόπειρα απόδρασης στις φυλακές Κορυδαλλού: Κρατούμενος έκοψε τα κάγκελα, τον εντόπισαν οι φρουροί

Αδιανόητες σκηνές σε ΕΠΑΛ της Αττικής - Καθηγητής χτύπησε μαθήτρια μέσα στην αίθουσα (video)

ΕΟΚ: Έστειλε εξώδικο στον Δημήτρη Καρβέλα που «έσβησε» από καρκίνο, γιατί δεν πήγαινε στο γραφείο

Πάτρα - Ευχάριστα νέα: Νίκησε τον κορονοϊό το δυο μηνών βρέφος που είχε εισαχθεί στη ΜΕΘ

ΗΠΑ: Ο Μπάιντεν κρυολόγησε αλλά διαβεβαιώνει ότι είναι καλά - Παραμένουν τα μέτρα για την πανδημία

Βέλγιο: Δυο ιπποπόταμοι θετικοί στον κορονοϊό

Μαράια Κάρεϊ: Το «All I Want for Christmas is You» έσπασε νέο ρεκόρ