Το δράμα του Μπέρτου (photos)

Ο Μανώλης Μπέρτος ήταν ο κορυφαίος της Ξάνθης στο πρώτο ημίχρονο, αλλά έκανε το μοιραίο λάθος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων που έδωσε την ευκαιρία στον Χάρα να σκοράρει

Ο 26χρονος δεξιός οπισθοφύλακας ήταν εξαιρετικός, αλλά στο κρίσιμο σημείο έκανε την... γκάφα του τελικού, καθώς προσπάθησε να γυρίσει την μπάλα στον Κυριακίδη με το στήθος, αλλά ο Αργεντινός επιθετικός των «ερυθρόλευκων» εκμεταλλεύτηκε το λάθος και πλάσαρε για το 1-0 σε πολύ κρίσιμο σημείο.

Ο ίδιος ο Μπέρτος όπως φάνηκε και στη συνέχεια του αγώνα δεν κατόρθωσε να ξεπεράσει το σοκ από το λάθος του, μιας και είναι μέσα και στο δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού όταν ο Ντομίνγκεζ τον πέρασε σαν σταματημένο πριν σκοράρει...

Δείτε τις αντιδράσεις του Μπέρτου μετά το λάθος του στο photo gallery.