Όλα στη φόρα από τον Καλογέρη για το Ολυμπιακός-Βέροια!

Ο Αλέξανδρος Καλογέρης εμφανίστηκε στον ανακριτή διαφθοράς χωρίς δικηγόρο και κατέθεσε ωμά όλα όσα γνωρίζει για το ύποπτο ματς του 2013.

Η κατάθεση του Καλογέρη ενώπιον του ανακριτή διαφθοράς, Γιώργου Ανδρεάδη, δημιουργεί νέα δεδομένα για το ύποπτο προς χειραγώγηση παιχνίδι Ολυμπιακός-Βέροια το 2013.

Ο πρώην άσος της Βέροιας και νυν παίκτης του Άρη πήγε στην Ευελπίδων χωρίς δικηγόρο(!) και είπε όσα υπέπεσαν στην αντίληψη του για το επίμαχο ματς.

Από όσα έχουν κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής προκύπτει, ότι ο Καλογέρης επί της ουσίας επιβεβαίωνει τις καταθέσεις των Γεωργέα, Καλαϊτζίδη περί διοικητικής παρέμβασης στο ημίχρονο, ώστε το ματς να λήξει με ήττα και over.

Φέρεται μάλιστα να ανέφερε ότι αν και δεν ήταν στα αποδυτήρια παρατήρησε παράξενη συμπεριφορά από τους συμπαίκτες του όταν μπήκε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, κάτι που του προξένησε απορία καθώς ο ίδιος αγωνιζόταν κανονικά.

Επιπλέον, φέρεται να ανέφερε στον ανακριτή το εξής απίστευτο. Πως άκουσε συμπαίκτες του να του λένε, αφού προφανώς ο ίδιος δεν είχε αντιληφθεί τι παιζόταν, πως το ματς δεν πρέπει να μείνει στο 1-0, σκορ με το οποίο μέχρι το 80' προηγούνταν ο Ολυμπιακός.

O Καλογέρης, πάντως, πήρε προθεσμία και θα απολογηθεί από εβδομάδα παρουσία του δικηγόρου του, αυτή τη φορά...

Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι