Ο… λυτρωτής τερματοφύλακας! (video)

Μεγάλη νίκη χάρισε στην ομάδα του ο τερματοφύλακας (!) της Λειψίας, σκοράροντας στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων κόντρα στη Ντάρμσταντ!

Μεγάλη νίκη, με απίστευτη ανατροπή πανηγύρισε η Λειψία για την 30η αγωνιστική της 2ης κατηγορίας του γερμανικού πρωταθλήματος. Το... θύμα ήταν η Ντάρμσταντ, η οποία προηγήθηκε στο 77' με τον Μπέρενς και πίστεψε στη νίκη αλλά υπολόγιζε χωρίς τον... τερματοφύλακα!

Στο 79' του αγώνα ο Κόστερμαν έκανε το 1-1 και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η γηπεδούχος Λειψία κέρδισε κόρνερ. Ο πορτιέρο, Φάμπιο Κολτόρτι, προωθήθηκε για να εκμεταλλευτεί το ύψος του. Αν και δεν πήρε την κεφαλιά, είδε τη μπάλα να του έρχεται... λουκούμι στη μικρή περιοχή και με «σεντερφορίσια» κίνηση, γύρισε, την έστειλε στα δίχτυα και διαμόρφωσε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!