Συγκλονιστική υποδοχή των οπαδών της  Λίβερπουλ στον Γκουτιέρεζ (visdeo)

Συγκλονιστική υποδοχή των οπαδών της Λίβερπουλ στον Γκουτιέρεζ (visdeo)

Ορισμένες λίαν συγκινητικές στιγμές εκτυλίχθηκαν χθες το βράδυ στο «Άνφιλντ» λίγο πριν από την έναρξη  αλλά και στη διάρκεια του αγώνα της Λίβερπουλ με τη Νιουκάστλ για την 32η αγωνιστική της Premier League.

Οι «κόκκινοι» νίκησαν 2-0 την αντίπαλο τους και έμειναν σε τροχιά 4ης θέσης με τις δύο αντιπάλους πριν από την έναρξη της αναμέτρησης να συμμετέχουν στην ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων της τραγωδίας του «Χίλσμπορο» στην οποία είχαν βρει το θάνατο 96 οπαδοί της γηπεδούχου τον Απρίλιο του 1989.

43222999
Και οι φίλαθλοι των δύο ομάδων ένωσαν μία ώρα αγότερα αυτή τη φορά τη φωνή και το χειροκρότημα τους για να υποδεχθούν έναν σπουδαίο μαχητή ζωής. Τον μέσο της φιλοξενούμενης Γιόνας Γκουτιέρεζ που μπήκε στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 57ο λεπτό στη θέση του Ομπερτάν. Με τον  Αργεντινό διεθνή να αποθεώνεται και από τους φίλους της Λίβερπουλ οι οποίοι επεφύλαξαν μία ομολογουμένως συγκλονιστική υποδοχή στον 31χρονο που έδωσε πολύμηνη μάχη με την επάρατη ασθένεια και επέστεψε πριν από λίγους μήνες στην ενεργό δράση.

Watch the incredible reception Newcastle United's Jonas Gutierrez was afforded by both #LFC and Magpies fans after coming on as a second-half substitute at Anfield on Monday night...

Posted by Liverpool FC on Τρίτη, 14 Απριλίου 2015

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ